بسیاری از مهاجمان به کنگره آمریکا در انتخابات شرکت نکرده بودند

تهران- ایرنا- نتایج بررسی ها و اطلاعات به‌ دست‌آمده از مهاجمان به ساختمان کنگره آمریکا نشان‌ می‌دهد بسیاری از این افراد حتی در انتخاباتی که مدعی به سرقت رفتن نتایج آن بودند، شرکت نکرده‌اند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری سی ان ان  اعلام کرد اطلاعات بدست آمده نشان می دهد دست کم ۱۰ درصد از افرادی که در یورش به ساختمان کنگره در ششم ژانویه حضور داشتند و فریاد تقلب در انتخابات را سر دادند اصلا پای صندوق های رای نرفته اند.

سی ان ان می افزاید: بر این اساس خشم طرفداران رئیس جمهوری پیشین آمریکا دلایل روشنی داشت. ترامپ حتی قبل از انتخابات نوامبر بارها اعلام کرده بود که اگر به جو بایدن باخت فقط به دلیل تقلب در انتخابات خواهد بود. بنابراین او پس از شکست هرگز انگیزه خود برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات را از دست نداد.

این امر موجب شد که طرفداران ترامپ با اعتماد به نفس بیشتری به تکرار ادعاهای او در خصوص دستکاری در انتخابات پرداخته و در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از تمایل خود برای حمایت از ترامپ به هر قیمتی سخن بگویند.

پلیس فدرال آمریکا بعد از این حمله، برای شناسایی هویت این افراد در شبکه‌های اجتماعی فراخوان داده، اما خود نیز از راه بررسی پیام‌رسان‌های اینترنتی، تصاویر ویدیویی و حتی اثر انگشت متهمان روی در و دیوار ساختمان به جستجوی آنها در سراسر کشور پرداخته است.

به گفته دادستان کل آمریکا در مجموع ۴۰۰ تن از مهاجمان به ساختمان کنگره شناسایی شده اند که از بین آنها ۱۳۵ نفر به خاطر مشارکت در اقدامات خشونت بار دستگیر شده اند. پلیس همچنان به دنبال مظنونان بیشتر است.

تارنمای شبکه یورو نیوز در این رابطه نوشت: بعضی از افرادی که اف‌بی‌آی در جستجوی آنهاست، کسانی هستند که تصویرشان در جریان ماجرای اشغال ساختمان کنگره بیشتر از بقیه مشهور شد. یکی از این افراد، مردی است که وارد اتاق نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان شده و تصویر او در حالی که روی صندلی نشسته و پایش را روی میز گذاشته بسیار مشهور شد. این فرد که ریچارد بارنت نام دارد و اهل ایالت آرکانزاس است، در فلوریدا شناسایی و دستگیر شده و هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =