۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 84210201
۰ نفر

برچسب‌ها

جشن میلاد حضرت زهرا در کنگاور برگزار شد

کرمانشاه- ایرنا- جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها روز چهارشنبه با حضور مسوولان و بانوان کنگاوری در سرسرای علامه طباطبایی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار کنگاور در این مراسم با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و دهه فجر اظهار داشت: حضرت زهرا (س) دارای ویژگی ها و خصوصیات ارزشمند اخلاقی و والایی است که اگر بتوان سیره حضرت را بخوبی برای مردم جهان ترسیم کرد الگوی مناسب و عملی در زندگی بانوان جهان است.
فرزاد الماسی با اشاره به اینکه زندگی حضرت فاطمه (س) در همسرداری، تربیت فرزند و فرزند بودن برای پیامبر، در جامعه الگویی نه تنها برای زنان مسلمان بلکه برای تمامی زنان دنیا است.
وی ادامه داد: ایشان در تربیت فرزندان بسیار با عدالت و مراعات رفتار می کردند و افرادی همچون امام حسن (ع) و امام حسین (ع) را تربیت کردند.
الماسی گفت: زن وظیفه مهم مادربودن و تربیت فرزندان در خانواده به عنوان رکن اصلی جامعه را بر عهده دارد و مادران بزرگوار می توانند با تمسک به سیره حضرت زهرا (س) در ساختن جامعه ای سعادتمند نقش اساسی ایفا نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کنگاور در ادامه اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان معجزه قرن، بستر فعالیت زن را فراهم کرد تا بانوان ایرانی با حضور فعال و سرزنده در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش مهمی در اهداف بزرگ نظام داشته باشند.
الماسی همچنین در ادامه با بیان اینکه متاسفانه باوجود میل باطنی، ویروس منحوس کرونا باعث شد آیین های جشن و برنامه های امسال دهه فجر به خصوص جشن بزرگ میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها را با تعداد محدودی برگزار کنیم، تاکید کرد: باید روح فضای مجازی را دهه فجری کنیم و این خلاء را با تولیدات پر محتوا در فضای مجازی جبران کنیم.
الماسی در خاتمه تاکید کرد: متاسفانه بر اساس آمار امروز (چهارشنبه)، شهرستان کنگاور در مرز نارنجی قرار دارد و طی دو سه روز اخیر تست کرونا بیش از ۱۰ شهروند کنگاوری مثبت بوده لذا قویا تاکید می شود شهروندان رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند تا وضعیت رو به بهبودی برود.
سخنرانی رئیس حوزه علمیه خواهران کنگاور، مولودی خوانی مداحان، تقدیر از مادران شهدا از جمله دیگر برنامه های جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها در کنگاور بود.
شهرستان کنگاور در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها