۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۸
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84210184
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار پروژه عمرانی و آموزشی در بانه به بهره برداری رسید

سنندج- ایرنا- همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر یک واحد آموزشی در کوخ اله، بتن ریزی معابر روستای کوپیچ علیا، ترخان آباد و خوشکدره، یک خانه بهداشت روستای خواجه امیر و نصب و راه اندازی سایت جدید تری جی موبایل در گردنه خان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رییس آموزش و پرورش بانه روز چهارشنبه در آیین بهره برداری مدرسه یک کلاسه کوخ اله گفت: مساحت این واحد آموزشی ۷۵ متر مربع است که زمین آن توسط یکی از خیرین اهدا شد.

اقبال صالحی افزود: برای احداث این واحد یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده و شامل سرویس بهداشتی، دفتر معلم و یک کلاس درس است.

رییس شرکت مخابرات بانه نیز با اشاره به بهره برداری از ۱۷ طرح مخابراتی در شهرستان به مناسبت دهه فجر گفت: برای اجرای طرح های مخابراتی در بانه ۵۶ میلیارد ریال هزینه شده که با اجرای این طرح بخش زیادی از مشکلات دانش آموزان روستای برای دسترسی به اینترنت حل شد.

مصطفی فتحی افزود: سایت گردنه خان ۴۸ متر ارتفاع دارد و نصب راه اندازی سیستم ۲G است که سیستم آن طوری طراحی شده قابل ارتقاء به ۴G  بوده تمام تجهیزات این سایت در داخل کشور ساخته شده که هزینه آن ۱۵ میلیارد ریال است.

وی اظهار داشت: این سایت برای آنتن دهی داخل تونل و پیچ های جاده بانه - سقز راه اندازی شده  که تا ۳۰ کیلومتر آنتن دهی دارد.

ریییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه نیز گفت: خانه بهداشت روستای خواجه امیر در زمینی اهدای ۱۵۰ متر مربع و با اعتبار ۲ میلیارد ریال از محل بودجه اعتبارات دانشگاه کردستان صندوق توسعه ملی احداث شده است.

محمد شاهویسی با بیان اینکه این خانه بهداشت یک هزار و ۸۳۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد افزود: در شهرستان بانه۶۱ خانه بهداشت روستایی فعال وجود دارد.

بخشدار مرکزی در مراسم بهره برداری از بتن ریزی معابر روستای کوپیچ علیا نیز گفت: امسال حدود ۲۰ میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی بخش مرکزی هزینه شده که چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل مشارکت‌های مردمی تامین شده است.

نیشتمان خانی افزود: فعالیت های عمرانی شامل بتن ریزی، سنگ فرش معابر، احداث دیوار حائل، جدول گذاری، روسازی و بوستان روستای است.

وی اظهار داشت: در روستای کویچ علیا یک هزار ۸۷۶ متر مربع بتن ریزی معابر و ۲۷۰ متر فاضلاب کشی روستای ترخان آباد یک هزار ۶۷۵ متر مربع بتن ریزی و ۹۰ متر فاضلاب کشی و در روستای خوشکدره ۳۴۶ متر مربع بتن ریزی معابر انجام شده است.

خانی ادامه داد: برای اجرای این پروژه های از محل اعتبارات دهیاری‌ها یک میلیارد ۹۰۰ میلیون ریال و از محل مشارکت‌های مردمی ۶۸۰ میلیون ریال هزینه شده است.

۲۵۰ بسته کمک مومنانه در بین اقشار کم درآمد بانه توزیع شد

جانشین فرمانده سپاه بانه گفت: ۲۵۰ بسته کمک مومنانه بین اقشار کم درآمد بانه در راستای محرومیت زدایی توزیع شد.

سرهنگ مهدی شیخ جعفری افزود: این کمک‌های در بین اقشار کم درآمد و خانوادههای که از کرونا آسیب دیدند توزیع شده که ارزش انها ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی اظهار داشت: تاکنون سه مرحله رزمایش کمک مومنانه در هشت نوبت اجرا شده و بیش از چهار بسته کمک مومنانه توزیع شده است.

به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان بانه ۹۳ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری میرسد و ۱۶۶ برنامه فرهنگی و ورزشی نیز برگزار می شود.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها