گرد و خاک دید افقی در زابل را به ۸۰۰ متر کاهش داد

زاهدان- ایرنا- معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گرد و خاک در زابل سبب شده تا ظهر امروز/چهارشنبه/ شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر به ۸۰۰ متر کاهش یابد.

محمود دیانتی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همانطور که انتظار می‌رفت با تشدید جریانات شمالی وزش باد شدید شمال سیستان و بلوچستان را فرا گرفت به گونه‌ای که تا این لحظه بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۶۸ کیلومتر بر ساعت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه وزش این باد علاوه بر زابل، سایر شهرهای شمال سیستان و بلوچستان را نیز فراگرفته به گونه‌ای که شعاع دید افقی در زهک به ۵۰۰ متر کاهش یافته افزود: براساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره امروز وزش باد در نیمه شمالی استان ادامه دارد اما به تدریج از شدت گردوخاک کاسته می‌شود.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از پنجشنبه وزش باد متوسط تا به نسبت شدید در جنوب شرق و شرق دریای عمان انتظار می‌رود و پیش‌بینی می‌شود دریا مواج شود.
وی تصریح کرد: شنبه و یکشنبه هفته آینده در نواحی مرکزی و برخی نقاط جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد به نسبت شدید و گردوخاک خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها