تاکید استاندار خراسان جنوبی بر افزایش مطالبه‌گری مردم استان

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم استان مردمی با نجابت، اهل تدین و قانع هستند که باید مطالبه‌گری را در آنها رشد داد تا در سایه آن و انجام کارهای مشارکتی در منطقه، توسعه محقق شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در نشست هم‌اندیشی امام جمعه، بخشدار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خضری دشت بیاض از توابع شهرستان قاینات، از مردم خراسان جنوبی به عنوان بزرگترین سرمایه در جهت پیشرفت و آبادانی منطقه یاد کرد.

وی به ظرفیت‌های بی‌بدیل استان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: فرصت‌های بسیاری در منطقه وجود دارد که خیلی از آنها همچنان ناشناخته مانده‌اند و باید با شناسایی آنها، استان در مسیر توسعه پایدار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی، اتفاقات خوبی در حوزه‌های راه، بهداشت و درمان، آموزش و سایر موارد افتاده، اما باید با مشارکت دولت و مردم جهش بزرگی در منطقه اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه گردشگری، مرز، کشاورزی و معدنی ادامه داد: با این ذخایر غنی و ارزشمند، کم‌برخوردار بودن زیبنده استان نیست و ما در تلاشیم تا از طریق برنامه‌های ستاد توسعه خاوران، این منابع را در خدمت ارتقای سطح رفاه مردم قرار دهیم.

ملانوری هدف از راه‌اندازی ستاد توسعه خاوران را فعال‌سازی بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: با ورود بخش خصوصی و افزایش قدرت ریسک‌پذیری در مردم، شاهد اتفاقات خوبی در استان خواهیم بود.

وی ارتقای هر منطقه را مهم دانست و تاکید کرد: ارتقای منطقه مهم است اما زمانی مفید واقع می‌شود که همراه با برنامه باشد.

استاندار خراسان جنوبی از پیگیری مطالبه مردم شهر خضری دشت بیاض درخصوص ارتقای منطقه نیز خبر داد و گفت: ارتقای بخش به شهرستان تابع شرایط و ضوابط خاصی است اما با توجه به مطالبه مردم شهر خضری دشت بیاض قاینات، ارتقای این شهر پیگیری می‌شود.

وی به مسیر طی شده پرونده ارتقای خضری دشت بیاض به شهرستان اشاره کرد و افزود: سال ۱۳۹۱ این پرونده با تایید استانداری به کمیسیون سیاسی - دفاعی وزارت کشور رسیده و اگر در آن کمیسیون که به ریاست مقام عالی وزارت کشور برگزار می‌شود به تصویب برسد، به هیات دولت ارائه خواهد شد.

ملانوری اظهار داشت: با توجه به دستور وزیر کشور مبنی بر بسته شدن پرونده تقسیمات کشوری تا اول اسفند سال جاری و با توجه به اینکه در بازه زمانی منتهی به انتخابات قرار داریم، ممکن است این موضوع در این ایام خاص به نتیجه نرسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها