فرماندار زاهدان: ۱۱۵ پروژه در این شهرستان آماده افتتاح است

زاهدان- ایرنا- فرماندار زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۵ پروژه در این شهرستان با اعتباری افزون‌بر ۱۹۴ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر آماده افتتاح است‌.

به گزارش ایرنا ابوذر مهدی نخعی روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت دهه مبارک فجر اظهارداشت: ۲۵ پروژه با اعتبار ۱۸۹ میلیارد تومان نیز در شهرستان زاهدان آماده کلنگ زنی است.

وی گفت: مشکلاتی در زمینه توزیع گاز مایع در برخی مقاطع در زاهدان به وجود آمد که این امر به بخش حمل و نقل، افزایش تقاضا و همچنین مصرف کنندگان غیرواقعی و تمایل به خروج گاز به خارج از مرزهای کشور ارتباط دارد.

فرماندار زاهدان افزود: همچنین افزایش قیمت سوخت سبب افزایش تقاضای مردم برای گاز مایع به منظور تامین سوخت خودرو شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۴۸ هزار انشعاب گاز در زاهدان واگذار و تقریبا همین میزان علمک نیز به درب منازل مردم نصب شده اما متاسفانه در برخی مناطق شهر مردم استقبالی برای دریافت گاز نداشتند که همین امر سبب افزایش گاز مایع شده بگونه ای که سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی و امسال افزایش ۳۳ درصدی گاز مایع را در این شهر داشته‌ایم.

نخعی ادامه داد: هیچ‌گونه مشکلی در تامین گاز نداریم و هم اینک ۵۹ واگن عملیات حمل گاز مایع به سیستان و بلوچستان را انجام می دهند.

وی گفت: به منظور گازکشی شهری در ابتدا سرعت عملیات اجرایی بسیار کم بود که اگر این روال ادامه پیدا می کرد بیش از ۱۷ سال زمان می برد که در این زمینه خواستار توجه ملی شدیم و سه استان معین به کمک سیستان و بلوچستان آمدند.

فرماندار زاهدان افزود: هم اینک ۹۶ درصد رشد در زمینه گازکشی شهری داریم گرچه متاسفانه کرونا باعث شد کارها کمی با تاخیر انجام شود اما گازکشی در این مدت کوتاه یک امر بی سابقه در کل کشور است.

وی با اشاره به تخریب آسفالت های شهر به منظور گازکشی گفت: ۲۵۰ هزار متر مربع آسفالت در مدت زمان یکسال در زاهدان انجام شد و امسال نیز برای چهار میلیون متر مربع آسفالت عقد قرارداد صورت گرفته و یکی از کم سابقه ترین هماهنگی‌ ها بین دستگاه‌ های اجرایی در همین مدت زمان گازکشی انجام شده است.

نخعی همچنین به حاشیه نشینی اشاره کرد و اظهارداشت: یکهزار و پنجاه میلیارد تومان به منظور ساماندهی حاشیه نشینی برای زاهدان مصوب شده و برای ۱۰ هزار واحد مسکونی نیز ارائه تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی افزود: عمده مشکلات حاشیه نشینی در زاهدان نداشتن بسیاری از سرانه ها، نبود کالبد شهری یا مبلمان شهری، نداشتن مالکیت منطقه و ایمن نبودن سازه خانه ها است.

فرماندار زاهدان بیان کرد: در تامین آرد و گندم در شهرستان زاهدان هیچ‌گونه مشکلی نداریم و به وفور وجود دارد.

وی ادامه داد: در مساله امنیتی نیز متاسفانه چهره بدی از سیستان و بلوچستان تبیین شده در حالیکه یکی از امن ترین استان های کشور است البته منکر مشکلات نیستیم.

نخعی به واگذاری جایگاه سی ان جی در زاهدان نیز اشاره کرد و گفت: برای واگذاری جایگاه هیچ محدودیتی وجود ندارد و آماده هرگونه همکاری در این زمینه هستیم.

وی افزود: قصد داریم به شبکه خط لوله فرآورده های نفتی در کرمان متصل شویم که در صورت محقق شدن این مهم گام بزرگی در زمینه کمک به توسعه و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان برداشته شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =