کتابخانه عمومی شهر مبارک‌آباد قیروکارزین فارس افتتاح شد

شیراز-ایرنا- شهر فاقد کتابخانه مبارک‌آباد از توابع شهرستان قیروکارزین در استان فارس، به مناسبت دهه مبارک فجر، صاحب کتابخانه شد.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، در گزارش روز چهارشنبه این نهاد فرهنگی به نقل از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس که در آیین افتتاح این کتابخانه حضور داشت، گفت: در دهه فجر ۹۹ بیش از ۳۸ پروژه در شهرستان قیروکارزین افتتاح می‌شود و باعث خرسندی است که شروع این حرکت با کتابخانه عمومی است.

سیداحمد احمدی‌زاده، اظهار داشت: نخستین نهاد اجتماعی شناخته شده که بر معنویت و اهمیت این مکان می‌افزاید، ‌کتابخانه است و امیدواریم مردم مبارک‌آباد به ویژه جوانان و دانش‌آموزان حداکثر استفاده و بهره‌برداری از کتاب و کتابخوانی را داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز در این آیین بیان کرد: شهرستان قیروکارزین از جمله شهرستان‌های فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی است.

روح‌الله منوچهری افزود: شهر مبارک‌آباد از جمله شهرهای فاقد کتابخانه استان بود و کتابخانه عمومی آن با همکاری خیران آماده شد.

وی، با اشاره به مصوبات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس مبنی بر توجه به شهرهای فاقد کتابخانه، گفت: در ایام دهه مبارک فجر امسال، یک شهر دیگر از شهرهای فاقد کتابخانه این استان از موهبت کتابخانه برخوردار می‌شود و در شهرستانی دیگر نیز پروژه کتابخانه عمومی کلنگ زنی خواهد شد.

شهرستان قیروکارزین به مرکزیت شهر قیر در فاصله ۱۶۹ کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها