واریز ۲۹۴ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته آذر ماه  

تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، از واریز ۲۹۴ میلیارد ریال سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته آذر ۹۹ عضو این صندوق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل روز چهارشنبه افزود: ۲ هزار و ۵۲۲ نفر از دوم آبان تا اول آذر ۱۳۹۹ بازنشسته شده و سهم الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی موسسه را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: حدود ۸۸ میلیارد ریال این مبلغ را خود فرهنگیان عضو در سنوات خدمت واریز کردند و حدود ۲۴ میلیارد ریال آن نیز از محل سهم دولت پرداخت شده و مابقی معادل ۱۸۲ میلیارد ریال حاصل سودآوری فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: این رقم تمام دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ پس از برگزاری مجمع موسسه و تقسیم سود بین اعضا به حساب فرهنگیان بازنشسته مذکور واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود. بنابراین لازم است فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای دریافت سود یک ساله فعال نگه دارند.

نیکدل گفت: اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی، می‌توانند به عضویت خود در موسسه ادامه داده و از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha