۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 2201
کد خبر: 84210100
۰ نفر

برچسب‌ها

خروج لاشه با خودروی بدون سردخانه از کشتارگاه دزفول ممنوع شد

دزفول- ایرنا - رییس اداره دامپزشکی دزفول گفت: خروج لاشه دام با خودروی بدون سردخانه‌ از کشتارگاه دزفول به منظور حفظ سلامت گوشت عرضه شده ممنوع است.

به گزارش ایرنا، محسن ورجاوند روز چهارشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول در سالن اجتماعات فرمانداری افزود: نشست‌های مختلفی برای تبدیل کشتارگاه سنتی دزفول به صنعتی گرفته شده و مقرر شده مجوز لازم از سازمان دامپزشکی گرفته شود که این امر مستلزم اخذ استعلام‌های لازم است.
وی بیان کرد: هم اکنون یک کامیون سردخانه دار،  لاشه‌های دام را در سطح شهر دزفول جابه جا می‌کند و شهرداری نیز ۲ کامیون را به همین منظور اختصاص داده که سردخانه‌دار خواهند شد.
رییس اداره دامپزشکی دزفول با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم لاشه دام با خودروی بدون سردخانه جابه جا شوند گفت: شهرهای دیگری که لاشه‌ها را از کشتارگاه دزفول منتقل می کنند نیز موظف به استفاده از خودروی سردخانه دار هستند. 
ورجاوند در خصوص عرضه مرغ زنده نیز  گفت: با پیگیری انجام شده مقرر شده بود اتحادیه اخطاریه کتبی به این مراکز بدهد و بعد اگر اقدامی در این خصوص صورت نگیرد با حضور نمایندگان فرمانداری، دادستان، محیط زیست، دامپزشکی و بهداشت در این خصوص تصمیم گیری شود. 
رییس مرکز بهداشت دزفول نیز در این نشست در خصوص عرضه مواد غذایی حساس در پیاده‌روها در این شهر گفت: مواد غذایی به ویژه مواد غذایی روباز نباید در پیاده‌روها عرضه شوند ولی طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، مغازه داران اجازه دارند مواد غذایی را تا ۵۰ سانتیمتر از فضای پیاده رو عرضه کنند. 
رضا پورآیین با تاکید بر ضرورت ممنوع شدن مواد غذایی در پیاده‌روها افزود: تا زمانی که این مصوبه شورای اسلامی شهر لغو نشود امکان اجرای قانون بهداشت و جمع آوری مواد غذایی از سطح پیاده روها وجود ندارد.
وی معرفی شهر و روستای بدون دخانیات را از دیگر برنامه های مرکز  بهداشت در دزفول اعلام کرد و گفت: شهر امام و روستای زاویه مرادی برای تبدیل به شهر و روستای بدون دخانیات در دزفول در نظر گرفته شده‌اند و نشست‌هایی در این خصوص برگزار شده و کمیته راهبری در این خصوص تشکیل شده است. 
رییس مرکز بهداشت شهرستان دزفول در خصوص بیماری سالک نیز گفت: بیماری سالک یک بیماری پوستی است که به وسیله پشه به بدن منتقل می‌شود و پس از گزش پشه و ایجاد برجستگی در آن زخم می‌شود و ممکن است تا یکسال زخم بماند.
وی افزود: عامل این بیماری سگ، موش صحرایی و سگ سانان هستند که باید با بهسازی محیط و از بین بردن محل استراحت، رشد و تکثیر پشه، پرهیز از انباشتن و ریختن خاکروبه و نخاله ساختمانی ، زباله، کود حیوانی در مناطق مسکونی و اجتناب از نگهداری دام و طیور در منازل و محل سکونت، تلف کردن سگ‌های بدون صاحب و نگهداری نکردن آنها در محیط مسکونی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد. 
رییس مرکز بهداشت شهرستان دزفول به اجرای طرح شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا نیز اشاره کرد و ادامه داد: با وجود اینکه اداره‌های دزفول ملزم به راه‌اندازی اپلیکیشن ماسک شده اند، از مجموع ۱۲۲ اداره دزفول فقط ۳۰ درصد به این سامانه وصل شده و بقیه دسترسی ندارند که باید در این خصوص اقدام شود .
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز گفت: هر اداره ای که به اپلیکیشن ماسک متصل نباشد با اداره کل مربوطه مکاتبه و اطلاع رسانی خواهد شد.
علی قلطاغ ساز افزود: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان دزفول، ادارات باید نکات بهداشتی را رعایت کنند؛ بازرسی ماموران اداره صنعت معدن، اداره اماکن و بهداشت از ادارات شدت خواهد یافت. 
رییس محیط زیست شهرستان دزفول نیز گفت: زمینی به مساحت ۳۵ هکتار برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی دزفول در منطقه ماهور برنجی در نظر گرفته شده است.
رضا قپانچی پور افزود: با این وجود، در عمل توجهی به این موضوع نمی‌شود و نخاله ها در نقاط مختلف حاشیه شهر تخلیه می‌شوند.
در این نشست در خصوص رهاسازی فاضلاب انسانی در زهکش بنوارشامی، تغییر روش امحای پسماندهای عفونی از شیمیایی به اتوکلاو و حل مشکلات بیمارستان ۵۸۰ ارتش بحث و تبادل نظر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها