۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۱
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84210076
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تولیت آستان قدس رضوی: نباید از سبک و سیره فاطمی غافل شویم

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: مصیبتی که به حضرت زهرا (س) و اهل بیت (ع) روا شده است نباید به دست فراموشی سپرده شود اما باید مراقب بود در مراسم و عزاداری‌ها از توجه به سیره فاطمی، سبک و روش رفتاری حضرت فاطمه (س) غفلت نشود.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از مادران فرهیخته و بانوان واقف آستان قدس رضوی افزود: توجه به سیره زندگی حضرت فاطمه (س) راهگشای بسیاری از مشکلات نسل حاضر و آینده جامعه ما است، سیره و شاکله وجودی حضرت فاطمه (س) باید به جامعه به ویژه زنان و دختران معرفی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) نه تنها الگوی بانوان جهان بلکه اسوه تمام بشریت در ابعاد مختلف زندگی است، ادامه داد: فرزندانی که در دامان مادری همچون حضرت زهرا (س) تربیت شدند و انفاق را در عمل ایشان دیدند، اسوه‌ها و الگوهایی شدند که از انفاق جان و مال خود در راه خدا مضایقه نکردند.
تولیت آستان قدس رضوی در خصوص اهمیت سنت حسنه وقف در قرآن و روایات گفت: فراهم آمدن فرصت وقف توفیقی از سوی خداوند متعال و ائمه اطهار(ع) برای واقف است که بتواند اموال خود را در راه خیرات و حسنات صرف کند.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن افزود: امروزه فرزند کمتر و حضور کمتر بانوان در منزل به عنوان یک فضیلت توسط غرب معرفی می‌شود در حالی که زنان از نقش بسیار مهم و جایگاه حائز اهمیت در پرورش و تربیت نسل‌های آینده برخوردار هستند که باید برای جامعه تبیین شود.

حجت الاسلام مروی ادامه داد: هیچ کاری در جامعه به اهمیت تربیت فرزند و نسل آینده جامعه نیست.
وی گفت: بانوان موفقی که ضمن کسب مدارج بالای علمی و ایفای نقش اجتماعی، چند فرزند نیز دارند و از توجه به اهمیت خانواده غافل نیستند باید به عنوان الگو در جامعه معرفی و مورد قدردانی قرار گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha