افتتاح خط تولید کامپیوتر خودرو با حضور وزیر صنعت

تهران- ایرنا- خط تولید کامپیوتر خودرو (ECU ) در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک شرکت دانش بنیان افتتاح شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، این شرکت دانش بنیان توانست به دانش ساخت نرم‌افزار، سخت‌افزار، کالیبراسیون و ساخت قطعات کامپیوتر خودرو (ECU) دست یابد.

این شرکت که در سال ۹۶ برای نخستین بار از شرکت آلمانی "بوش" به عنوان همکار خود اجازه یافته بود که کالیبراسیون سیستم EMS خودرو را انجام دهد در ادامه با توجه به تحریم ها موفق شد به توانایی طراحی، تولید و صحه گذاری کامل سیستم EMS دست یابد.

این قطعه،  مغز خودرو و سیستم قوای محرکه محسوب می شود و عملکرد درست این قطعه لازمه دستیابی به حداقل آلایندگی، حداقل مصرف سوخت،  دستیابی به حداکثر قدرت و شتاب خودرو است. ضمن اینکه ECU نقش اساسی در ایمنی خودرو و نیز حفاظت از قطعات موتور در مقابل خرابی‌ها و آسیب های گوناگون دارد.

«علیرضا رزم حسینی» وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه،  خط تولید ترمز خودروی تارا به‌عنوان نوبرانه ایران خودرو و خط تولید برف پاک کن را در دو شرکت دیگر افتتاح کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت، رئیس هیات عامل ایدرو، مدیرعامل ایران خودرو، مدیرعامل گروه سایپا نیز در مراسم افتتاح این خط تولید حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار اقتصاد