۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84210068
۱ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت روستاهای قم در جذب تسهیلات اشتغال افزایش یابد

قم-ایرنا- استاندار قم با اشاره به ظرفیت‌های ایجاد اشتغال در روستاهای استان گفت: تلاش مسئولان بر افزایش تسهیلات اشتغال و توسعه پایدار در سطح روستاهای قم برای جلوگیری ازمهاجرت به شهر است.

بهرام سرمست روز چهارشنبه درجلسه بررسی موانع و مسائل پروژه های مناطق محروم قم، افزود: ظرفیت قم در جذب تسهیلات روستایی بسیار بیشتر از چیزی است که هم اکنون برای آن اختصاص یافته است.

وی گفت: در بخش سلفچگان قم اولویت با توسعه صنعتی و در بخش کهک و خجلستان اولویت اصلی گردشگری و اکتشاف و استخراج معدن است.

وی افزود: اولویت بخش جعفریه قم دامپروری و کشاورزی است و مساله اصلاح الگوی کشت و شیوه‌های نوین آبیاری در این بخش در حال انجام است.

سرمست گفت:قم در تولید فرش دستباف و قالیبافی ظرفیت خاصی دارد و می توان بخشی از هنرمندان استان را در این عرصه ساماندهی کرد.

وی با اشاره به مزیت‌های تسهیلات ارزان قیمت تبصره ۱۶ یادآور شد: در این بخش ۹ میلیارد تومان به قم اختصاص یافته و به همین میزان پرونده به بانک‌ها معرفی شده اما ظرفیت قم در این تسهیلات بسیار بیشتر از این مقدار است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری در سفر دو روزه به قم ضمن دیدار با تنی چند از مراجع تقلید از بخش جعفریه قم بازدید و در جلسه بررسی موانع و مسائل پروژه های مناطق محروم قم شرکت کرد.

استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، جعفریه، سلفچگان، کهک و خلجستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها