دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها خواهان مهارت‌آموزی هستند

شیراز-ایرنا- مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس با بیان اینکه بسیاری از کارآموزان مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای را دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها تشکیل می‌دهند، گفت: از اهداف راه‌اندازی مراکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه‌ها این است که دانشجو در زمان تحصیل به توانمندی عملی در یک حرفه خاص نیز دست یابد.

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس، چهارشنبه به نقل از حشمت کوشکی در آیین افتتاح مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی موسسه آموزش عالی آپادانا، بیان کرد: عملکرد جزیره‌ای دانشگاه، صنعت و بازار باعث شده چرخ اشتغال به‌خوبی نگردد.

وی، با انتقاد از روند آموزش در دانشگاه‌ها اظهار داشت: در حالی که امروزه نیاز مبرمی به تکنسین و نیروی ماهر داریم، دانشگاه‌ها بدون توجه به این موضوع صرفا در حال آموزش مباحث تئوریک هستند.

در این آیین، رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آپادانا گفت: دوره مدرک گرایی صرف به پایان رسیده است، زیرا فقط با بهره‌مندی از مدرک دانشگاهی راهی برای ورود به بازار کار و اشتغال وجود ندارد.

سید احمد جنابعلی جهرمی، با بیان اینکه در موسسه آموزش عالی آپادانا مهارت آموزی در سر لوحه کار قرار دارد، افزود: در این موسسه همراه و همگام با آموزش های تئوری، آموزش های عملی نیز ارائه می شود که با افتتاح این مرکز و با یاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آموزش های عملی ما تقویت خواهد شد.

وی، با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد تغییرات گسترده در جامعه شده است، گفت: بسیاری از مشاغل از بین رفته است و مشاغل جدیدی در فضای مجازی به‌وجود آمده که نیاز است مطابق آن‌ها برنامه‌ریزی و حرکت کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها