۱۹۸ نفر در بخش قصه‌گویی سومین جشنواره ملی شمس ثبت‌نام کردند

ارومیه- ایرنا- مدیر تولیت شمس تبریزی خوی گفت: ۱۹۸ مرد و زن از ۲۰ استان کشور با ارسال آثار خود در بخش قصه گویی سومین جشنواره شمس و مولانا ثبت نام کرده اند.

رضا جعفرپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قصه گویان آذربایجان غربی با ۳۹ اثر و استان فارس با ۳۳ اثر حضور پررنگی در این جشنواره دارند.

وی ادامه داد: استان‌های سمنان، کردستان و اصفهان در رده های بعدی ارسال آثار به جشنواره قرار دارند.

مدیر تولیت شمس اظهار کرد: به دلیل استقبال بیش ازحد علاقمندان مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا پایان بهمن ماه سال جاری تمدید شده است.

جعفرپور ادامه داد: توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی، احیای سنت قصه‌گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه‌گویان، برنامه‌ریزی در جهت تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه‌گویی و مشارکت مردم و ترویج فرهنگ قصه‌گویی به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه از مهمترین اهداف درنظر گرفته شده برای این جشنواره است.

وی با اشاره به اجرای بخش قصه‌گویی در بستر فضای مجازی با توجه به شیوع کرونا گفت: اخرین مهلت ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره دهم دی‌ماه بوده و مراحل اولیه و دوم داوری‌ها در بخش آثار برتر و انتخاب مردمی به تاریخ پنجم اسفندماه بوده و نتایج نهایی همزمان با سالروز میلاد امام علی (ع) در هفتم اسفندسال جاری اعلام می‌شود.

وی افزود: در این بخش از جشنواره، قصه‌گویی‌ها با محور داستان‌های موجود در کتاب "مقالات شمس تبریزی" ، " مثنوی معنوی" و " دیوان کبیر" مولانا خواهد بود و ثبت نام و ارسال آثار قصه‌گویی از طریق سایت جشنواره به آدرس:www.jashnvareh-shams.com است.

 افرادی که قصد شرکت در این جشنواره را دارند همچنین از آثار تولیدی خود فیلم گرفته و آن را به دبیرخانه این جشنواره به آدرس خوی، خیابان صمدزاده - ساختمان شهرداری قدیم، محل دفتر تولیت شمس تبریزی ارسال کنند.

به گزارش ایرنا، با توجه به وجود اسناد متقن علمی اثبات شده، بارگاه شمس تبریزی در خوی واقع شده است؛ همه‌ساله در بزرگداشت این شخصیت عرفانی کشور کنگره‌های داخلی و خارجی برگزار می‌گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha