کشف یک تن و ۶۲۰ کیلوگرم مواد مخدر ظرف ۴۸ ساعت در فارس

شیراز-ایرنا- فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در قالب دومین مرحله از اجرای طرح صاعقه، در ۴۸ ساعت گذشته، یک تن و ۶۲۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شد و هشت نفر از قاچاقچیان دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.

سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی، چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه این طرح با همکاری و مشارکت همه یگان‌های انتظامی اجرایی شد، اظهار داشت: این محموله‌های مواد مخدر در محورهای مواصلاتی شهرستان های شیراز، فیروزآباد، داراب، نی‌ریز و جهرم کشف و ۱۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل این مواد افیونی نیز توقیف شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس افزود: در ۱۰ ماه سال ۹۹ حدود ۴۹ تن انواع مواد مخدر در این استان کشف شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، بیانگر ۱۰ درصد افزایش است.

کشف ۱۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در فارس

حبیبی بیان داشت: همچنین در قالب دومین مرحله از اجرای طرح صاعقه، در محورهای مواصلاتی این استان از ۷۶ دستگاه خودرو سبک و سنگین مقادیر زیادی انواع کالای قاچاق کشف شد و در پیوند با این کالاها ۹۹ متهم دستگیر

و تحویل مرجع قضایی شدند.

وی اظهار داشت: کارشناسان ارزش این کالاهای مکشوفه قاچاق را ۱۴۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.   

به گفته حبیبی، در ۱۰ ماهه سال جاری، ۴۴۶ میلیارد تومان کالای قاچاق در این استان کشف شده است که در قیاس با مدت مشابه سال ۹۸ حاکی از ۲۹ درصد افزایش است.

 کشف ۹۰ فقره انواع سرقت

فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت کارت‌های عابر بانک از افراد کهنسال و بیسواد، موبایل قاپی و کلاهبرداری از طریق کارت‌های عابر بانک به وسیله تعویض کارت‌ها در مقابل دستگاه‌های خودپرداز در شهر شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

حبیبی گفت: با انجام اقدامات شبانه‌روزی و رصد اطلاعاتی، کارآگاهان پلیس آگاهی موفق به شناسایی اعضای سه باند سرقت و دستگیری ۶ نفر از آنها شدند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: اعضای این باند از مجرمان حرفه‌ای، سابقه‌دار و دارای سوابق متعدد سرقت، تحصیل مال غیر، حمل سلاح سرد، خیانت در امانت، ایراد ضرب و جرح و درگیری هستند و متهمان در تحقیقات انجام شده تاکنون به ۹۰ فقره انواع سرقت در شهرستان شیراز اعتراف کرده‌اند.

حبیبی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان، مقادیر زیادی اموال مسروقه به ارزش چهار میلیارد ریال کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان فارس، همچنین به کشف کلاهبرداری میلیاردی توسط پلیس فتا اشاره و بیان کرد: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند که در سایت "دیوار" آگهی با عنوان رهن و اجاره منزل و همچنین فروش خودرو مشاهده کرده و پس از تماس تلفنی با شخص درج کننده آگهی و واریز مبالغی به عنوان بیعانه به حساب آنها، متهمان دیگر پاسخگوی تلفن مالباختگان نبودند.

وی، با بیان اینکه ضمن انجام اقدامات فنی، سه نفر متهم در این خصوص در شهر شیراز شناسایی و دستگیر شدند، اظهار داشت: با بررسی‌های بیشتر بر روی گردش حساب‌های متهمان، ۲ نفر متهم اصلی این پرونده نیز که در شهر تهران ساکن بودند در یک عملیات غافلگیرانه توسط مامورین پلیس فتای استان فارس دستگیر شدند و از مخفیگاه آنان ۲۳۰ عدد سیمکارت، ۳۱ عدد کارت بانکی و پنج دستگاه تلفن همراه کشف شد.

حبیبی افزود: متهمان در بازجویی های صورت گرفته اعتراف کردند که از نقاط مختلف کشور، کارت‌های بانکی و سیم‌کارت‌هایی را از افراد معتاد و کم درآمد اجاره می‌کردند و با استفاده از آنها در سایت "دیوار" شهرهای مختلف کشور آگهی با موضوع رهن و اجاره منزل، فروش خودرو، فروش تلفن همراه و غیره درج و از این طریق مبالغی را به عنوان بیعانه دریافت و کلاهبرداری می کردند.

وی ادامه داد: تا کنون در پلیس فتا فارس برای این متهمان، ۶۰ فقره پرونده تشکیل شده است و در حال حاضر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از رقم کلاهبرداری‌های این متهمان مشخص شده و تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها