متخلفان تصرف اراضی مهدی‌شهر در ۶ پرونده محکوم و جریمه شدند

سمنان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر گفت: متخلفان تصرف اراضی طی ۶ پرونده به ۵۶۰ میلیون ریال جریمه شدند.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا عبدوس عصر چهارشنبه به رسانه ها افزود: طی سه‌ماهه اخیر ۶ پرونده قضائی حوزه منابع طبیعی با موضوع تصرف اراضی تشکیل ‌شد.

وی تاکید کرد: با توجه به خوش آب‌وهوا بودن مناطق شهرستان مهدیشهر، با هرگونه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می شود.

وی با بیان اینکه طی سه‌ماهه اخیر مساحت ۲۴ هزار و ۳۹۳ مترمربع اراضی ملی شهرستان مهدی‌شهر از متصرفان بازپس‌گیری و رفع تصرف شد، افزود: اراضی ملی به همه گروه‌ها تعلق دارد و با پیگیری‌های مجدانه و گشت‌های شبانه‌روزی این اراضی به دولت بازگشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر با بیان اینکه ارزش زمین‌های تصرف‌شده بالغ‌بر ۲۶۷ میلیارد ریال برآورد شده است، ابراز داشت: با انجام گشت‌های حفاظتی و مراقبتی و همکاری مردم در شهرستان و با اطلاع رسانی قبلی این اراضی از افراد سودجو خلع ید شد.

عبدوس با اشاره به اینکه طی سه‌ماهه اخیر ۶ فقره پرونده قضائی تشکیل و به محاکم قضائی ارسال‌شد، تصریح کرد: رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌های استان با کسانی که به تجاوز و تصرف به حریم بیت‌المال و همچنین تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز در عرصه جنگلی اقدام می‌کنند با شدت برخورد می‌کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر با بیان اینکه گستردگی عرصه‌های ملی در شهرستان مهدی‌شهر به مشارکت مردم نیازمند است، افزود: شماره تلفن ۱۵۰۴ و۱۳۹ امداد جنگل و مرتع آماده دریافت هرگونه گزارش تخریب، تصرف و آتش‌سوزی در عرصه‌های ملی است تا با کمک مردم بتواند از آن حفاظت کرد.

عرصه‌های ملی در شهرستان مهدی‌شهر بالغ‌بر ۱۹۵ هزار هکتاراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =