سالانه ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار به اشتغال روستایی کشور تزریق می‌شود

قم - ایرنا - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به برنامه های دولت برای تحقق اشتغال پایدار و با ثبات روستایی گفت: تزریق سالانه ۵۰۰ میلیون دلار به موضوع تقویت اشتغال روستایی در دستور کار قرار دارد.

محمد امید روز چهار شنبه درآیین افتتاح و بهره‌برداری مجتمع کشتارگاهی صنعتی و مکانیزه دام قم اظهار داشت: تاکنون و در قالب قانون اشتغال پایدار که از سال ۹۶ اجرایی شد ۱۲۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال روستایی تخصیص داده شده و بخش کشاورزی ۵۰ درصد و مشخصا بخش دامی نیز از ۲۵ درصد این منابع بهره‌مند شدند.

وی یادآور شد: بخش قابل توجهی از منابع به کار گرفته شده برای کاهش بیکاری روستایی نیز از این محل تامین شدهاست.

امید در ادامه افزود: نرخ بیکاری در روستاها ۱.۴ درصد کاهش پیدا کرده‌است.

معاون رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه کشور تا چند دهه گذشته وابسته به واردات تولیدات دامی و گوشت قرمز و گوشت مرغ بود افزود: امروز در جهت تکمیل زنجیره‌های دامی کشور گام برداشته شده و طی سال‌های گذشته نیز سرمایه‌گذاری خوبی توسط بخش خصوصی صورت گرفته‌است.

وی افزود: عنایت‌های ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه روستایی تحول‌های بسیار خوبی را در عرصه فعالیت‌های اقتصادی مرتبط با روستاها پدید آورده‌است که توسعه زیرساخت‌های روستایی درحوزه برق، گاز، مخابرات، فن آوری اطلاعات و همچنین آموزش و پرورش و بهداشت و درمان از جمله آن است.

امید همچنین عملکرد مسئولان در حوزه روستایی بویژه جذب منابع و تسهیلات را نیز مثبت ارزیابی کرد و گفت: درحال حاضر مجتمع‌های دامداری دراطراف قم به شدت افزایش پیدا کرده و این موضوع با توجه به محدودیت منابع آبی استان و امکان نداشتن سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال زایی است.

مجتمع کشتارگاهی صنعتی قم تحت عنوان طیب گوشت پارسا نوین توسط شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان قم در کیلومتر هفت جاده قم - جعفریه احداث و آماده بهره برداری شده است.

معاون رئیس جمهوری در دومین روز سفر خود به قم همچنین با حضور در ناحیه صنعتی طغرود قم چند واحد صنعتی از جمله یک واحد تولید انواع آبگرمکن های گازی، برقی و پکیج های خانگی را افتتاح کرد.

برای این واحد تولیدی با ظرفیت پنج هزار آبگرمن و اشتغال ۵۰ هزار تَن ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها