۱۱ طرح در شهرستان خانمیرزا افتتاح شد

شهرکرد- ایرنا- ۱۱ طرح در شهرستان خانمیرزا همزمان با چهارمین روز از دهه فجر روز چهارشنبه افتتاح و بهره‌برداری شد که برای اجرای این تعداد طرح ۱۱۱ میلیارد و ۲۲۱ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

فرماندار خانمیرزا گفت: طرح‌های افتتاحی این شهرستان در دهه فجر از سوی سه دستگاه اجرایی با سه کاربری زیرساخت، دامپروری و کشاورزی اجرا شده است.
یوسف مرادی در آیین افتتاح و بهره‌برداری همزمان از طرح‌های دهه فجر شهرستان خانمیرزا که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری برگزار شد، تاکید کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این طرح‌های زمینه اشتغال مستقیم ۵۱ نفر در این شهرستان فراهم شد.
مرادی تصریح کرد: مهم‌ترین طرح‌های افتتاح و بهره‌برداری شده شامل پرواربندی بره، گلخانه سبزی و صیفی، کانال آب‌رسانی، شبکه آبیاری نوین، اصلاح شبکه‌های روشنایی، نصب کنتورهای هوشمند برق، توسعه شبکه فشار ضعیف و تامین برق متقاضیان، زیرسازی معابر، جدول‌گذاری و آسفالت، اجرای آب‌نما و مسیل است.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی یک طرح جدید زیرساختی در شهرستان خانمیرزا به‌مناسب دهه فجر خبر داد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح شامل رفع حریم، اصلاح و بهینه‌سازی از سوی شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری ۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه در نظر گرفته شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز با گرامی‌داشت چهل و دومین فجر پیروزی، روز زن و مقام مادر گفت: امنیت، عظمت و اقتدار کنونی ایران دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی در دهه فجر، نثار خون شهیدان و صبوری جانبازان، آزادگان و ایثارگران و خانواده‌های آنان است.
جعفر مردانی در این آیین، ارتقای بخش خانمیرزا به شهرستان را از خواسته‌های مردم در طول سال‌های گذشته اعلام و تاکید کرد: این اتفاق مهم در دولت تدبیر و امید محقق شد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی و نیروی انسانی موجود در شهرستان خانمیرزا افزود: راه‌اندازی شهرک دانش‌بنیان کشاورزی با ۴۰۰ هکتار وسعت و اشتغال‌زایی برای ۲۰ هزار نفر به‌زودی در این شهرستان اجرایی می‌شود.
مردانی تصریح کرد: بخش خصوصی به‌زودی نسبت به سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی شهرک صنعتی خصوصی در شهرستان خانمیرزا اقدام می‌کند.
وی یادآور شد: دهه فجر انقلاب اسلامی فرصت مغتنم و مطلوبی برای بیان دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران به مردم است.
به گزارش ایرنا، همزمان با چهل و دومین دهه فجر انقلاب اسلامی ۱۸۳ طرح با سه هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال اعتبار و اشتغال‌زایی ۴۶۰ نفر افتتاح و بهره‌برداری و همچنین عملیات اجرایی ۳۹ طرح جدید با ۸۵۰ میلیارد ریال نیاز اعتباری در چهارمحال و بختیاری آغاز می‌شود.
آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها