کارشناس بسکتبال: توانایی صعود از مرحله گروهی المپیک را داریم

تهران- ایرنا- کارشناس بسکتبال، گفت: باید برنامه‌ریزی خودمان را معطوف به دیدار تیم چهارم صعودکننده به گروه کنیم چرا که می‌توانیم با پیروزی در آن دیدار به دور بعد صعود کنیم.

«محمدرضا اسلامی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا در خصوص همگروهی تیم ملی بسکتبال ایران با تیم های آمریکا و فرانسه در مرحله گروهی المپیک توکیو، اظهار داشت: تکلیف تیم‌های همگروه ایران به طور کامل مشخص است. آمریکا اگر با بازیکنان لیگ NBA به المپیک بیاید، برای همه تیم‌ها دست‌نیافتنی می‌شود. تیم فرانسه نیز جزو چهار تیم برتر دنیاست و بازیکنان آن اکثرا در لیگ آمریکا بازی شاغل هستند.

وی افزود: البته تیم ما همیشه در سطح اول آسیا قرار دارد و در المپیک گذشته نیز نشان دادیم که تیم خوبی هستیم همانطور که در جام جهانی بازی‌های خوبی ارائه دادیم. به نظر من باید منتظر باشیم و ببینیم که تیم چهارم صعودکننده به این گروه چه تیمی است. 

کارشناس بسکتبال ادامه داد: ما باید در دیدار با آمریکا و فرانسه بازی منطقی ارائه دهیم و حداکثر تجربه را بدست آوریم. دیدار با آمریکا فرصت بسیار خوبی برای ما است تا از بازخورد آن استفاده کنیم زیرا خبر بازی های این تیم همواره به عنوان تیتر اخبار بسکتبال است. البته توقعی از ما نیست که بازی با آمریکا و فرانسه را ببریم و باید برنامه‌ریزی خودمان را معطوف به دیدار تیم چهارم کنیم تا با یک بازی خوب آن تیم را شکست داده و به عنوان تیم صعودکننده به مرحله بعد شناخته شویم. 

اسلامی تصریح کرد: لازمه پیروزی در برابر تیم چهارم این است که ما دیدارهای تدارکاتی مناسب با فیزیک و کیفیت فنی تیم حریف برگزار کنیم. بدون شک صعود ایران به مرحله بعدی المپیک برای ما و اهالی ورزش بسیار تحسین‌برانگیز است.

وی در مورد شکست تیم ملی بسکتبال ایران در پنجره دوم رقابت‌های انتخابی کاپ آسیا مقابل تیم سوریه، اظهار داشت: به طور قطع اهالی رشته بسکتبال باید این شکست را فراموش کنند چرا که این شکست یک اتفاق بود. بازیکنان ما در حال حاضر شرایط متفاوتی دارند و از نظر فنی و بدنی در وضعیت بسیار بهتری هستند. لیگ ما باعث شد شرایط تیم ملی بهتر شود و مطمئن باشید که می‌توانیم در دو دیدار بعدی در پنجره سوم رقابت‌های پیش‌رو پیروز شویم.

کارشناس بسکتبال در مورد نبود حامد حدادی در تیم ملی و راهکار برای پیدا کردن جانشین او، گفت: این موضوع در کوتاه مدت درست نمی‌شود. به نظر من بازیکنانی که از نظر آمادگی فنی، بدنی و انگیزشی در جایگاه خوبی قرار دارند، باید در تیم ملی بمانند. در این موضوع اصلا سن ملاک نیست. همانطور که ما تیم ملی اسپانیا را می‌بینیم که بازیکنانی با سن بالا داشته و در بین بهترین‌ تیم‌های جهان قرار دارند.     

او ادامه داد: حدادی بازیکنی است که در لیگ آمریکا بازی کرده و در چین هم می‌بینید که عملکرد خیره‌کننده‌ای دارد. استعداد او منحصر به فرد است و پیدا کردن جانشین او پروسه بلندی دارد. البته بازیکنان بزرگ ما نیز به یکباره به تیم ملی نرسیدند و ظرف چند سال با زحمت‌های فراوان به این رتبه دست یافته‌اند.

وی افزود: مربیان و استعدادیاب‌ها باید تلاش کنند تا همچین نیروهایی تربیت کنند. البته ما به علاوه کشف استعداد باید سبک بازی خود را تغییر دهیم تا با نبود حدادی نیز بتوانیم حرف اول را در آسیا بزنیم. 

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری قزوین درباره دور برگشت لیگ برتر بسکتبال خاطرنشان کرد: به طبع وقتی لیگ به دور برگشت می‌رسد، تیم‌ها به شناخت حریفان خود دست پیدا می‌کنند و بازیکنان نیز با یکدیگر هماهنگ‌تر می‌شوند. رقابت‌های لیگ برتر به خصوص در گروه یک، بسیار حساس و نزدیک پیگیری می‌شود و تا روز آخر جایگاه تیم‌ها مشخص نیست.   

اسلامی در نهایت ضمن آرزوی موفقیت برای کادرفنی و بازیکنان تیم ملی بسکتبال، عنوان داشت: امیدوارم که تیم ما با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتواند بدون دغدغه در المپیک به دور بعد صعود کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار ورزش