سیستم دیپ دیجیتالی باک کامیون‌ها در مرز سومار راه‌اندازی شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه، از راه‌اندازی سیستم دیپ دیجیتالی اندازه‌گیری باک کامیون ها در مرز سومار خبر داد و گفت: این سیستم با هدف ترانزیت و ترانشیب راه‌اندازی شده است.

«فریدون یاسمی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با استفاده از این طرح، کنترل باک تمام کامیون‌های باری به طور دقیق و سیستمی محاسبه و کنترل می‌شود.

وی اظهار داشت: یک باب جایگاه سیار نفتگاز نیز برای ارایه خدمات به کامیون های عراقی در مرز سومار راه اندازی شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با بیان‌ اینکه این طرح از روز ۱۳ بهمن ماه ۹۹ در این مرز راه‌اندازی شده و مورد استفاده قرار گرفته، از همکاری همه سازمان‌های متولی، کمیسیون قاچاق استان، گمرکات و سازمان پایانه‌ها قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: سیستم دیپ دیجیتالی باک خودروها در شهریور ماه سال ۹۸ در مرز خسروی راه‌اندازی شد و اکنون این سیستم در مرز سومار راه اندازی شده است.

به گفته یاسمی، اکنون در استان کرمانشاه در مجموع ۱۸۰ باب جایگاه سوخت شامل ۱۱۰ باب جایگاه سوخت مایع و ۷۰ باب جایگاه منظوره (بنزین و سی ان جی) در استان فعال است.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارای پنج مرز و بازارچه مرزی (پرویزخان، خسروی، شوشمی، شیخ صله و سومار) با دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان است.

مرز سومار در فاصله ۶۷ کیلومتری گیلانغرب و ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده، در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مَندلی از توابع فرمانداری بلدروز است که ۱۵ کیلومتر با سومار فاصله دارد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها