‌کشف مخفیگاه‌ها و مهمات داعش در استان دیاله

بغداد – ایرنا – نیروهای سازمان الحشد الشعبی در اولین دستاورد عملیات گسترده امنیتی خود در شرق استان دیاله شماری از مخفیگاهها و بمب های گروه تروریستی داعش را کشف کردند.

به گزارش ایرنا، خبرنگار خبرگزاری العهد نیوز عراق که نیروهای الحشد الشعبی را در عملیات گسترده امنیتی این نیروها در شرق استان دیاله همراهی می کند، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: در پاسخ به حمله تروریستی روز گذشته به نیروهای الحشد الشعبی، عملیات گسترده امنیتی الحشد الشعبی عراق از چهار محور با مشارکت هفت تیپ از صبح امروز در منطقه «نفت خانه» آغاز شد. 
وی افزود: نیروهای الحشد الشعبی تاکنون شماری از مخفیگاههای بقایای عناصر گروه تروریستی داعش و مقادیری بمب متعلق به آنها را کشف و ضبط کرده اند و عملیات همچنان ادامه دارد.
ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق صبح امروز (چهارشنبه) اعلام در بیانیه‌ای کرد: نیروهای سازمان الحشد الشعبی عملیات گسترده امنیتی را در مناطق «نفت خانه» در بخش «خانقین» در شرق استان دیاله آغاز کردند.
در این بیانیه آمده است: در این عملیات نیروهای تیپ‌های (۱، ۴، ۲۰ ،۲۳، ۲۴، ۱۱۰، ۲۸) الحشد الشعبی و یگان واکنش سریع منطقه و همه واحدهای فرماندهی عراق شرکت دارند.
این بیانیه تصریح کرد: هدف از این عملیات تعقیب عناصر جنایتکار گروه تروریستی «داعش» و تقویت امنیت و ثبات در این منطقه است.
پنج نیروی سازمان الحشد الشعبی عراق از جمله سه معاون تیپ یکم این سازمان دیروز در جریان حمله عناصر گروه تروریستی داعش در ناحیه نفت خانه در استان دیاله به شهادت رسیدند.
درپی آن نیز تحرکات تروریست‌ها در برخی استان‌ها از جمله دیاله، کرکوک، صلاح الدین، الانبار، دیاله و بابل بیشتر شد و نیروهای مسلح عراق نیز بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول دو هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» و یک سرکرده دیگر موسوم به «فرمانده جنوب عراق» در این گروه به همراه تعدادی از تروریستهای طراح انفجار تروریستی اخیر میدان الطیران بغداد را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاههای آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.
عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.
نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.
به تازگی نگرانی‌ها در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با کمک همپیمانان منطقه‌ای این کشور در سایه تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته و از همین رو، درخواست‌ها در عراق برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =