۱۰ هزار بسته معیشتی در اصفهان توزیع شد

اصفهان- ایرنا- ۱۰ هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک‌های مومنانه روز چهارشنبه با مشارکت گروه‌های جهادی محله محور در کلانشهر اصفهان توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا و با هدف ارایه خدمات به اقشار مردم، سپاه پاسداران قرارگاه کمک مومنانه را در استان های کشور تشکیل داده است.

بر اساس آمار موجود از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان اصفهان توزیع شده است.

عباس رضایی روز چهارشنبه در حاشیه رزمایش کمک‌های مومنانه در سالن ورزشی شهرک دفاع مقدس سپاهان شهر در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای شیوع کرونا به دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری و وجود مشکلات و مسائل اقتصادی به لحاظ شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ناجوانمردانه کمک‌های مومنانه در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های استان در ابعاد مختلف، نیت پاک خیران، نهادهای حمایتی مانند بنیاد مستضعفان، برکت، کمیته امداد امام، سپاه و بسیج بسته بندی، جمع آوری و حمل و نقل کمک‌های مومنانه در ابعاد مختلف در دستور کار قرار گرفت.

استاندار اصفهان گفت: استان اصفهان در این ارتباط در راس استان‌های دیگر کشور است.

وی، کمک‌های مومنانه را اقدامی تحسین برانگیز دانست و اظهار کرد: اما این اقدامات کافی نیست و از آن جایی که در آستانه عید نوروز قرار داریم از خیران توانمند می‌خواهیم مستحقان را یاری کنند.

استاندار اصفهان ادامه داد: باید نیت خیر میان مردم و شهروندان اصفهانی تعمیم و تسری داده شود از این رو کمک به مستضعفان وظیفه اخلاقی و شرعی ماست.

استان اصفهان ۲۴ شهرستان دارد.

بر اساس آمار موجود ، از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون افزون بر ۵۷ هزار نفر جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها