پرسپولیس در فکر هت‌تریک؛ تراکتور در اندیشه ۲ رقمی شدن

تهران- ایرنا- تراکتور و پرسپولیس در حالی به مصاف هم می‌روند که تیم تبریزی به دنبال دهمین برد لیگ برتری مقابل نماینده تهران است و شاگردان یحیی به سومین پیروزی متوالی بهمن‌ماهی در برابر پرشورها فکر می‌کنند.

به گزارش ایرنا، تیم‌های تراکتور تبریز و پرسپولیس، فردا (پنجشنبه) از ساعت ۱۵ در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم می‌روند. این دیدار در ورزشگاه یادگار امام به انجام می‌رسد و برای هر دو تیم اهمیت بسیار زیادی دارد.

سرخپوشان تبریز و تهران قرار است برای چهل و هفتمین بار در کل ادوار و برای بیست و پنجمین بار در لیگ برتر به مصاف هم بروند. در ۲۴ رویارویی قبلی لیگ برتری، ۱۰ برد برای پرسپولیس، ۹ پیروزی برای تراکتور و پنج تساوی به ثبت رسیده است.

نکته جالب و شاید عجیب این است که در ۱۰ تقابل اخیر این ۲ تیم، تراکتور فقط یک بار به برتری رسیده و در ۹ بازی دیگر پنج پیروزی برای پرسپولیس و چهار تساوی به دست آمده است. در لیگ نوزدهم بود که تراکتور موفق شد با تک گل احسان حاج‌صفی از سد پرسپولیسِ کالدرون بگذرد. در دیدار برگشت البته تیم پایتخت‌نشین با ۲ گل به برتری دست پیدا کرد.

۲ تیم قرار است برای سومین بار در بهمن ماه در لیگ برتر مقابل هم قرار بگیرند. در ۲ تقابل قبلی این تیم تهرانی بوده که به برتری رسیده است. در شانزدهمین دوره بود که پرسپولیس در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ موفق شد با سه گل از سد تراکتور بگذرد. ۶ بهمن ۱۳۹۸ هم دومین دیدار بهمنی ۲ تیم به انجام رسید که مجددا پرسپولیس با ۲ گل به پیروزی دست پیدا کرد.

فرشاد پیوس با ۹ گل زده بهترین گلزن بازی‌های پرسپولیس و تراکتور بوده است. با این وجود در بین بازیکنان حاضر در ۲ تیم کمال کامیابی‌نیا با سه گل بهترین عملکرد را داشته است.

گفتنی است پرسپولیس در ۲ رویارویی اخیر در تبریز موفق نشده از سد تراکتور بگذرد. آنها در لیگ هجدهم به تساوی یک بر یک رضایت دادند و در لیگ نوزدهم تی‌تی‌ها با یک گل به برتری دست پیدا کردند.۱۲ مرداد ۱۳۹۶ آخرین پیروزی پرسپولیس در تبریز رقم خورد. آنها با نتیجه ۲ بر یک از سد میزبان پرشور خود گذشتند و به سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =