۱۲ هزار میلیارد ریال مازاد بر بودجه به کردستان اختصاص یافته است

سنندج - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۱۲ هزار میلیارد ریال از محل ردیف ویژه بودجه، برای طرح‌های قابل اتمام، به عنوان مازاد بر اعتبارات کردستان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت روز چهاررشنبه در بدو ورود به کردستان در فرودگاه سنندج در گفت‌ و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هدف از این سفر بررسی اهداف توسعه کردستان و تکمیل طرح ها با استفاده از ۱۲ هزار میلیارد ریال از محل ردیف ویژه بودجه مازاد بر اعتبارات استان است تا حق شناسی دولت نسبت به مردم ایفا شود.

وی با بیان اینکه ۲۶ طرح و پروژه در کردستان شناسایی شده که اگر ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص یابد تا پایان دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد، افزود: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت شده و تلاش داریم تا قبل از اتمام دوره این دولت تمام این طرح‌ها به بهره‌برداری برسد.

معاون رییس جمهوری اتمام راه آهن سنندج - همدان - تهران را از مهمترین طرح‌های کردستان اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم سفر بعدی به استان کردستان قبل از اتمام دوره خدمت دولت دوازدهم با قطار از تهران انجام شود.

"نوبخت" درباره تامین آب شرب سنندج  و انتقال آب از سد آزاد هم اظهار داشت: با جدیت به دنبال این طرح هستیم و موافقت‌نامه‌ای در این‌ باره فردا امضا می‌شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سال گذشته عملیات کلنگ‌زنی و اجرای ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان آغاز شد افزود: در سفر فعلی کلید یک هزار و ۷۰۰ واحد از این واحدهای مسکونی به صاحبان آن تقدیم و ۳۰۰ واحد باقیمانده تا پایان سال، بهره‌برداری می‌شود.

"علیرضا تابش" رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و "مرتضی بختیاری" رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، معاونین و مدیران ارشد و تعدادی از وزارتخانه ها و شمار دیگری از مقامات ملی و روسای سازمان ها و نهادها، معاون رییس جمهوری را در این سفر همراهی می‌کنند.
بهره برداری و واگذاری سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکن محرومین و آسیب دیده از سیل در سطح روستاهای استان، اولین برنامه سفر نوبخت به استان کردستان است.

شروع عملیات اجرایی پروژه آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه آب شرب شهر سنندج و افتتاح پروژه ازن زنی و ارتقای تصفیه خانه آب شرب این شهر، بعنوان یکی از مطالبات برحق مردم سنندج و از پروژه های مورد تاکید رییس جمهور، دیگر برنامه سفر معاون رییس جمهور در ایام الله دهه مبارک فجر به کردستان است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به کردستان پارک کوهستانی ۲۰ هکتاری "کوچکه ره‌ش" سنندج و پیاده راه فردوسی سنندج را افتتاح خواهد کرد ضمن اینکه مراسم پلاک‌کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو با حضور وی برگزار می شود.

همچنین ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی در سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

نشست با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، حضور در صداوسیمای مرکز کردستان، بازدید از مراحل ساخت سریال تاریخی سنجرخان، بازدید از پروژه در حال احداث راه آهن همدان – سنندج، بازدید از عملیات اجرایی احداث چهار هزار و ۳۰۰  هکتار باغات مثمر در پایاب سد آزاد از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان است.

این ششمین سفر محمد باقر نوبخت به کردستان است و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در این سفر ۲ روز مهمان استان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =