ظرفیت های استانهای کشور به کشورهای مختلف شناسانده شود

اصفهان- ایرنا- معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: باید از فرصت توریست درمانی، گردشگری سلامت و فرصت‌های گردشگری در زمان همه گیری کرونا استفاده کنیم و زمینه‌ ارتباط وبیناری با کشورهای مختلف در جهت معرفی استانها را فراهم کنیم.

به گزارش ایرنا، سید کاظم سجادی روز چهارشنبه در دیدار با استاندار اصفهان در دفتر استاندار افزود:  دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه پل ارتباطی در راستای معرفی ظرفیت‌ها برای استان‌هاست.

وی با بیان این که در وزارت امور خارجه همکاری لازم با اتباع وجود دارد، اظهارداشت: در کنار بحث گردشگری و هنر در اصفهان در حوزه‌های درمانی، علمی و پژوهشی و دانش بنیان تخصص‌های لازم وجود دارد و به دنبال آن هستیم از طریق وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌های خارج از کشور ظرفیت‌ها را معرفی کنیم.

معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه تصریح کرد: نیازمند تعامل مشترک با استادان، دانشگاه‌ها و وزارت امور خارجه به صورت مستمر هستیم تا برنامه های مربوط به خوبی محقق شود.

وی اضافه کرد: باید از فرصت توریست درمانی، گردشگری سلامت و فرصت‌های گردشگری در زمان همه گیری کرونا استفاده کنیم و زمینه‌ ارتباط وبیناری با کشورهای مختلف در جهت معرفی استانها را فراهم کنیم.

سجادی بیان کرد: همکاری وزارت امور خارجه با استان‌ها به صورت مستمر ادامه دارد و هرگونه کمک و اقدام در عرصه‌های مختلف در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها دنبال می‌شود.

به گفته وی در صورتی که استادان دانشگاه در خارج و داخل کشور با یکدیگر در ارتباط باشند موثر است در این راستا با کمک معاونت علم و فناوری رییس جمهوری  صدور ویزای فناوری در خارج از کشور در دست اقدام است.

زیرساختهای سفر ایمن فراهم شود

استاندار اصفهان با بیان اینکه باید سفر ایمن راه اندازی و زیرساخت‌های لازم فراهم شود، گفت: سفر ایمن در کنار توریست سلامت حایز اهمیت است.

عباس رضایی با بیان اینکه باید تبادلات علمی در داخل و خارج از کشور افزایش یابد، تصریح کرد: در شرایط کرونایی که ارتباطات و تعاملات وجود ندارد می‌توان در راستای پروژه‌های مشترک و تبادلات علمی ارتباط برقرار کرد.

وی افزود: باید در استان‌های مختلف تیم مشخصی از وزارت امور خارجه، بهداشت و درمان و کشور تشکیل شود.

استاندار اصفهان با اشاره به تشکیل مثلث گردشگری استان‌های اصفهان، یزد و فارس در اتاق بازرگانی اصفهان گفت: از وزارت امور خارجه انتظار کمک در این راستا داریم.

وی به برگزاری سمیناری در اردیبهشت ۱۴۰۰ تحت عنوان اصفهان و توسعه اشاره و تصریح کرد: این سمینار فرصت خوبی برای ارتقا و پلی برای ایرانیان خارج از کشور و دوستداران اصفهان و شناساندن ظرفیت‌ها است.

به گفته رضایی، تعدادی پروژه بزرگ و قابل سرمایه گذاری در حوزه ایرلاین، قطار حومه و مترو شهری در اصفهان وجود دارد که تنها نیازمند سرمایه گذار است که از وزارت امور خارجه می‌خواهیم ما را در این راستا یاری کنند.

استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =