استاندار خراسان جنوبی: حضور بانوان در مسایل توسعه‌ای تسهیل می‌شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: مسیر را برای حضور بانوان در مسایل توسعه‌ای استان فراهم و تسهیل می‌کنیم.

حمید ملانوری روز چهارشنبه در حاشیه آیین بزرگداشت روز زن که با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد، افزود: زنان هرچه بیشتر در مسایل استان مشارکت داشته باشند، قطعا در رسیدن به توسعه موفق‌تر خواهیم بود.

وی به توان، انرژی، استعداد و ایده‌پردازی بانوان اشاره و تصریح کرد: این توانمندی‌ها می‌تواند به رفع مشکلات موجود و پیشبرد اهداف استان تا رسیدن به توسعه همه‌جانبه، متوازن و پایدار کمک کند.

استاندار خراسان جنوبی با تبریک دهه فجر و سالروز میلاد حضرت زهرا (س)، از نقش زنان در روند شکل‌گیری انقلاب گفت و اظهار داشت: بانوان توانمند ایرانی از همان ابتدای انقلاب در همه مراحل و صحنه‌ها حضور داشته و مقتدرانه فعالیت کرده‌اند.

وی با اشاره به نقش تحریم‌ها در بروز مشکلات کشور گفت: تحریم‌ها و تهدیدها از ابتدای انقلاب تاکنون، مشکلاتی در زمینه معیشت و اقتصاد به همراه داشته و اداره کشور را با سختی همراه کرده است اما به لطف درایت‌های حضرت امام خمینی (ره)، رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری و حضور همه‌جانبه مردم در پشتیبانی از نظام، تا اینجا مقتدرانه پیش آمده‌ایم و آینده روشنی نیز پیش رو داریم.

ملانوری افزود: در حال حاضر ایران یکی از مقتدرترین کشورهای دنیاست.

وی با اشاره به نقش و تاثیر حضور مردم در پیشرفت‌های کشور گفت: پتانسیل و توان مردم اگر در مسیر توسعه قرار گیرد، هیچ چیز نمی‌تواند مانع پیشرفت آن باشد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: ما سعی داریم در قالب دولت محلی، ذیل قوانین حاکمیتی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از ایده‌ها، اندیشه‌ها و افکار خلاقانه در مسیر رسیدن به توسعه استفاده کنیم.

وی افزود: انتظار ما از مردم این است که هر کسی با هر توان و ظرفیتی که دارد، ما را در تحقق این هدف همراهی کند.

ملانوری با تاکید بر اینکه در سایه نگاه‌های بلند است که اتفاقات بزرگ رقم می‌خورد اظهار داشت: با وجود ذخایر و ظرفیت‌های عظیمی که در استان در اختیار داریم باید برای استفاده هرچه بیشتر از آنها برنامه‌ریزی کنیم.

وی گفت: اینکه تاکنون علیرغم اقدامات فراوانی که صورت گرفته، نتوانسته‌ایم با وجود چنین ذخایری، رفاه ایجاد کنیم قطعا به واسطه تنبلی و سستی ماست.

استاندار خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی می‌تواند استانی توسعه‌یافته قلمداد شود و حتی معین توسعه‌ای دیگر مناطق کشور باشد؛ اگر همه ما اراده کنیم و با برنامه‌ریزی درست از ذخایر موجود به نحو شایسته بهره‌برداری کنیم.

وی به تشریح وظایف و اهداف شورای مشورتی بانوان پرداخت و از بانوان حاضر در جلسه خواست که در راستای تحقق برنامه‌های این شورا، همراهی کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی مراسم گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر با حضور رییس جمهوری و معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد و استانداران، معاونان استانداران، مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری‌ها، جمعی از بانوان مدیر و مشاوران زنان در دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها نیز به صورت ویدئو کنفرانسی این مراسم را همراهی کردند.

همچنین در پایان این مراسم، حکم رییس و دبیر شورای مشورتی استاندار خراسان جنوبی در حوزه بانوان به آنان اعطا شد.

«نفیسه نخعی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با حکم حمید ملانوری به عنوان رییس شورای مشورتی استاندار در حوزه بانوان منصوب و مهدیه ضیائیان نیز به عنوان دبیر این شورا معرفی شد.

تلاش برای مشارکت و فعالیت هرچه بیشتر جامعه بانوان استان در زمینه‌های مختلف اجرایی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و نیز هماهنگی لازم برای ارائه خدمات مناسب و مورد نیاز آنان از سوی دستگاه‌های اجرایی، با بهره‌گیری از نظرات مشورتی بانوان از مهمترین وظایف این شورا در متن حکم استاندار عنوان شده است.

نخستین نشست شورای مشورتی استاندار در حوزه بانوان روز گذشته به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =