سامانه بارشی از پنجشنبه وارد آذربایجان غربی می شود

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: براساس الگوهای پیش بینی و پیش یابی از روز پنجشنبه سامانه بارشی وارد استان می شود و در مناطق جنوبی فعالیت خواهد کرد؛ ضمن اینکه مرکز استان نیز شاهد بارشهای خفیف است.

یاسر اشتاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنان افزایش غلظت آلاینده ها تا ظهر روز پنجشنبه تداوم دارد.

وی اضافه کرد: لازم است تا مدیریت لازم در کاهش تردد خودرو ها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی در جهت کاهش آلایندگی هوای استان صورت گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: عدم تردد سالمندان، کودکان، افراد با سابقه بیماری قلبی و خاص در سطح شهر و ورزش نکردن در فضای باز نیز لازم است در این روزها مورد توجه باشد.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته، افزود: شهرستان چالدران با دمای منفی ۶ درجه سردترین شهر استان بود و شهرستان ارومیه نیز دمایی بین منفی سه و مثبت ۹ درجه سانتی گراد داشت.

اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است که بارش‌ها از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها