استاندار : نقش بانوان در عرصه های فرهنگی و کارآفرینی البرز شاخص است

کرج - ایرنا - استاندار البرز با گرامیداشت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن گفت : نقش بانوان این استان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه های جهاد ، فرهنگی ، تولیدی ، اجتماعی، سیاسی و کارآفرینی شاخص و برجسته است.

عزیزاله شهبازی  روز چهارشنبه در نشست مجامع مشورتی بانوان استان البرز که  به مناسبت گرامیداشت مقام زن برگزار شد، افزود: اقدامات بسیار خوبی در قالب مجامع مشورتی استان صورت می گیرد که به طور قطع طرح ها و برنامه های راهگشای بانوان فعال این عرصه را پذیرا خواهیم بود.
وی با اشاره به نقش، ایثارگری ها و رشادت های زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و مجاهدت های آنها در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: بانوان استان تاکنون در بسیاری از عرصه های مهم مانند کارآفرینی، تولید و صادرات، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به خوبی نقش آفرینی کرده اند.

شهبازی ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در قالب مجامع مشورتی استان صورت گرفته  که به طور قطع طرح ها و برنامه های راهگشای بانوان فعال این عرصه را پذیرا خواهیم بود.
استاندار البرز گفت : حضرت  فاطمه زهرا (س) الگویی در تمام عرصه‌ها برای زنان و مردان جامعه است و به خاطر جامع‌ بودن شخصیت حضرت زهرا (س) بود که به ایشان لقب «سیده النساء العالمین» می‌دهند.

وی ادامه داد:حیا، عفت، فعالیت اجتماعی، سیاسی، جریان‌شناسی و امام‌شناسی حضرت می‌تواند برای ما الگو باشد و باید در این عرصه‌ها فرهنگ سازی داشته باشیم.
استاندار البرز در پاسخ به مطالبه یکی از بانوان که در مجمع مشورتی طالقان مشغول به کار است، گفت: اقدامات بزرگی برای البرز طرح ریزی شد که مهم ترین آن اخذ موافقت و مشارکت در جهت ساخت اولین بیمارستان این شهرستان است که بزودی راه اندازی می شود.
وی افزود: در خصوص حراست و حفاظت از حوضه آبریز طالقان نیز با قدرت ایستاده ایم و اجازه اجرای طرحی که این حوضه را به خطر بیندازد و زندگی مردم و عدم استفاده عمومی از اماکن طبیعی موجود را نخواهیم داد.
شهبازی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خدا را شاکریم که طی ۴۲ سال همچنان مقتدر بر آرمان های انقلاب اسلامی مبنی بر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، ایستاده ایم و شعار ما می توانیم را محقق کردیم.
وی افزود: در بسیاری از فناوری های نوین و تسلیحاتی خودکفا شده ایم و در شرایط کنونی نیز از کشورهای پرمدعا در خصوص واکسن کرونا عقب نماندیم.
استاندار البرز گفت: اکنون دانشگاه های کشور دارای رتبه پانزدهم تولید علم در دنیا را دارند.
وی افزود: در این میان  البرزنیز در فروش تولیدات دانش بنیان کشور رتبه دوم دارد و در این زمینه بسیار پویا است.
شهبازی با بیان اینکه رشد بالای مهاجرت در البرز ضعف در زیرساخت ها را پررنگ تر می کند، گفت: بر این اساس از ابتدای حضورم در این سمت با اهتمام ویژه برای ارتقا سرانه ها و زیرساخت ها ورود کردم.
وی افزود: البرز با قدرت بر روی ریل توسعه حرکت می کند و با گرهگشایی از این مسیر، نیل به اهداف را سرعت بخشیدیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha