۱۰ طرح اشتغال‌زایی مددجویی در سقز به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - رییس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز از بهره برداری ۱۰ طرح اشتغال‌زایی مددجویی در این شهرستان خبر داد و گفت: پنج میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی این طرح ها به مددجویان پرداخت شده است.

غفور عبداللهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در گرامیداشت دهه فجر، یک طرح تولیدی و اشتغال زایی همزمان با طرح های دیگر به صورت نمادین با مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات و اشتغال ۶ نفر به بهره برداری رسید.

 وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های کاری اداره ما توسعه اشتغالزایی میان مددجویان تحت پوشش این نهاد است، اضافه کرد: در راستای خودکفایی و اشتغال زایی مددجویان و برای راه اندازی این ۱۰ طرح پنج میلیارد ریال تسهیلات کم بهره پرداخت شده است.

رییس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز افزود: این ۱۰ طرح اشتغالزایی شامل طرح های تولیدی، دامداری، خدماتی، قالیبافی و صنایع دستی است که می توان با مهارت های مددجویان توسعه اشتغال را به دنبال داشته باشد.

عبداللهی یادآور شد: پرداخت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره به ۲۲ سرپرست خانوار و دیدار با مددجویان از دیگر برنامه های این نهاد در گرامیداشت دهه فجر است.

وی افزود: در یک ماه گذشته ۶۸ دستگاه آبگرمکن و بخاری گازی در روستاهای محروم و دوردست شهرستان سقز بین مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی توزیع شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها