عملیات اجرایی بیمارستان کبودراهنگ آغاز شد

همدان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت شهرستان کبودراهنگ گفت: عملیات اجرایی بیمارستان خیرساز در محوطه بیمارستان کنونی امام رضا (ع) کبودراهنگ همزمان با چهارمین روز از دهه فجر آغاز شد.

علی احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع در پنج طبقه در مجموع با ۱۰ هزار متر زیر بنا در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) احداث می شود.

وی اضافه کرد: ولی الله امیرجانی از خیران سلامت، هزینه ساخت این بیمارستان را بر عهده گرفته و برآورد اولیه اعتبار مورد نیاز برای ساخت این بیمارستان ۷۰ میلیارد تومان است.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان کبودراهنگ از مسوولان خواست این خیر را در ساخت بیمارستان یاری دهند و گفت: مرحله اول این طرح تا سه سال آینده به بهره برداری برسد.

احمدی بیان کرد: همچنین بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ این شهرستان با هزینه کرد ۳۷ میلیارد تومان به دستگاه سی.تی.اسکن و تجهیز محل قرارگیری این دستگاه، مجهز و همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر بهره‌برداری شد.

وی گفت: این نخستین دستگاهی است که در بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ نصب شده و پیش از این بیماران به دیگر مرکز استان برای انجام سی.تی.اسکن ارجاع داده می شدند.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان کبودراهنگ افزود: ماهانه ۱۲ هزار بیمار برای بستری و درمان سرپایی به بیمارستان امام رضا کبودراهنگ مراجعه می کنند و متخصصان داخلی، اطفال، جراحی، زنان، قلب، بیهوشی، طب فیزیکی، چشم، گوش، حلق و بینی، ارولوژی و اعصاب و روان در این بیمارستان به بیماران خدمت می دهند.

فرماندار کبودراهنگ نیز گفت: همزمان با دهه مبارک فجر سالجاری ۱۴۶ طرح با بیش از ۱۹۷ میلیارد و ۶۷۳ میلیون تومان اعتبار در این شهرستان بهره برداری و یا کلنگ زنی شده است.

حجت اله مهدوی افزود: در بخش مرکزی ۸۳ طرح با اعتباری بیش از ۱۴۹ میلیارد و ۶۵۴ میلیون تومان، بخش گل تپه ۳۸ طرح با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان و در بخش شیرین سو ۲۵ طرح با ۲۰ میلیارد و ۳۵۳میلیون تومان کلنگ زنی و به بهره برداری می‌شود.

وی اضافه کرد: بزرگترین طرح قابل بهره برداری شهرستان کبودراهنگ نصب و راه اندازی دستگاه سی.تی.اسکن با اعتباری افزون بر۲۷میلیارد تومان و سیلوی ۷۰ هزار تُنی با اعتباری بیش از ۲۵ میلیار تومان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =