هوای اراک در شرایط ناسالم قرار دارد

اراک - ایرنا - رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک روز چهارشنبه در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

« علیرضا محرابیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ٢٤ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز ( چهارشنبه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است که برابر با عدد ۱۱۶ است.

وی بیان کرد: آلاینده اصلی فعلی هوای اراک دی اکسید گوگرد است و ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون است.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: عوارض در معرض دی‌اکسید گوگرد قرار گرفتن به مراتب بیشتر از ذرات معلق است و انتظار است در شرایط ناسالم هوا با آلاینده دی اکسید گوگرد، مردم به‌ویژه گروه‌های سنی حساس از تردد در فضای باز خودداری کنند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۴۳ روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و ۲۸روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است.

کیفیت هوا در یک تقسیم بندی مرتبط با سلامت انسان به ۶ دسته شامل خوب بین ۰ تا ۵۰، متوسط بین ۵۱ تا ۱۰۰، ناسالم برای گروه‌های حساس بین ۱۰۱ تا ۱۵۰، ناسالم بین ۱۵۱ تا ۲۰۰، بسیار ناسالم بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ و خطرناک از ۳۰۰ بالاتر تقیسم می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =