فروش سوخت به اشتغال مرزنشینان کمک می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از محل فروش سوخت در استان‌های مرزی کشور به اشتغال و معیشت مرز نشینان کمک خواهد شد.

به گزارش ایرنا، عیسی منصوری که از روز گذشته به همراه دیگران معاونان وزارت مربوطه به منظور بررسی وضعیت اشتغال به کرمانشاه سفر کرده است، صبح امروز (چهارشنبه) در نشست با مدیران این استان در سرسرای شهدای دولت، اظهارداشت: این سفر برای تحرک در حوزه اقتصاد منطقه و در راستای کمک به استان‌های با نرخ بیکاری بالا انجام شد.

وی افزود: در این سفر در رابطه با تامین مالی و برطرف کردن مشکلات واحدهای بزرگ و کوچک اقتصادی صحبت کردیم و قرار شد تسهیلات لازم با کمک بانک ها در اختیار واحدها قرار گیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این سفر به موضوع بیمه مشاغل روستایی، ارایه آموزش های فنی و حرفه ای و مشکلات تعاونی‌ها رسیدگی شد، افزود: در این سفر بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای استان کرمانشاه تامین و تسهیلاتی نیز به منظور اشتغالزایی به طرح های پیشنهادی اعطا خواهد شد.

منصوری افزود: همچنین قرار شد که سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز طرح مشترکی را برای اشتغال مهارت محور ۱۵ هزار نفر در سطح استان کرمانشاه آغاز کند.

وی با تاکید بر توقف طرح هایی که قابلیت اجرایی ندارند، گفت: طرح هایی در کرمانشاه وجود دارد که منجر به تحول بزرگ در استان می شود از این رو باید چنین طرح هایی را در اولویت کاریی خود قرار دهیم.

معاون وزیر تعاون، همچنین به فعالیت ۲ شرکت زیرمجموعه این وزارتخانه در زمینه تولید ماسک و لوازم بهداشتی اشاره کرد و از ادارات استان خواست از این شرکت ها تجهیزات موردنیاز خود را تهیه کنند.

به گفته منصوری، این ۲ شرکت برای فعالیت خود از افراد ناشنوا و زنان سرپرست خانوار استفاده می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها