آیت‌الله علم‌الهدی: طرح "مسجد سنگر سلامت" آسیب‌های کرونا را کاهش داد

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: با همکاری شجره طیبه بسیج و خادمان سلامت اجرای طرح موفق "مسجد سنگر سلامت" باعث کاهش محسوس آسیب‌های کرونا در جامعه شد.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح مسجد حضرت رسول (ص) در محله توس مشهد و توزیع ۴۰۰ سری جهیزیه و ۱۵ هزار بسته کمک معیشتی در تداوم طرح مواسات و همدلی بین محرومان حاشیه این شهر افزود : به برکت اجرای طرح "مسجد سنگر سلامت" و با تلاش دست اندرکاران و خادمان بخش سلامت و بسیجیان توانستیم تا حدودی در زمینه کنترل ویروس منحوس کرونا موفق شویم.

وی ادامه داد: این طرح سراسری که در استان خراسان در ۲ هزار و ۲۵۰ مسجد به اجرا درآمد نمایش همدلی و مسوولیت پذیری واقعی ملت ولایی ایران اسلامی بود.

امام جمعه مشهد گفت: از روزی که فرمان تشکیل قرارگاههای مواسات توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده تاکنون شاهد خیرات و برکات فراوان در کشور بویژه در استان خراسان رضوی هستیم، تاکنون توسط قرارگاه مواسات در این استان یک میلیون و ۴۰۰ هزار بسته کمک معیشتی با همکاری دستگاههای مختلف نظیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمیته امداد، هلال احمر، سپاه و بسیج و خیران محلات بین خانوار های آسیب دیده توزیع شده‌ است.

وی افزود: در این مدت تاکنون ۷۰۰ سری جهیزیه نیز بین تازه عروسان زیرپوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد در مناطق حاشیه شهر مشهد توزیع شده و امروز نیز به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) ۴۰۰ سری جهیزیه دیگر نیز توزیع می‌شود که از همه بانیان این امر خیر تشکر می کنیم همچنین به این مناسبت فرخنده ۱۵ هزار بسته کمک معیشتی نیز از سوی بنیاد مستضعفان بین مردم آسیب دیده و کم برخودار حاشیه شهر مشهد توزیع می‌شود.

مدیر بنیاد علوی در منطقه شرق کشور نیز در این مراسم گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور بنیاد مستضعان در مجموع ۳۱۸ میلیارد تومان کمک حمایتی به اقشار آسیب پذیر استان خراسان رضوی اختصاص داد که از این میزان ۶۲ میلیارد تومان در قالب بسته های کمک معیشتی بین نیازمندان توزیع شد، علاوه بر آن ۲ منطقه رشتخوار و حاشیه شهر مشهد به عنوان مناطق هدف این بنیاد برای محرومیت زدایی انتخاب شده که تاکنون ۱۶ میلیارد تومان برای رشتخوار اختصاص یافته و در حال هزینه است.

حمید فرداد افزود: حمایت از خانواده های دارای بیش از ۲ معلول زیرپوشش بهزیستی، کمک به تامین امکانات درمانی و سلامت مناطق هدف، اهدای پوشاک به دانش آموزان نیازمند، بسته‌های کمک آموزشی و وام دانشجویی از دیگر خدمات بنیاد مستضعان در مناطق هدف است.

در این مراسم مسجد حضرت رسول (ص) با زیربنای هزار و ۵۲ متر مربع و مجتمع اقامتی نوساز ۱۳۱۲ واحدی یاس افتتاح شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها