نیکخواه‌بهرامی: با قدرتِ حریفان‌مان در المپیک آشنا هستیم

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی بسکتبال با اشاره به هم‌گروهی ایران با آمریکا و فرانسه در المپیک گفت: در بازی‌های المپیک با توان و قدرت حریفان‌مان آشنا هستیم.

«صمد نیکخواه بهرامی»  روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص هم‌گروه شدن تیم ملی بسکتبال ایران با آمریکا و فرانسه در مرحله گروهی المپیک توکیو، اظهار داشت: در این بازی‌ها ۱۲ تیم از بهترین‌های دنیا حضور دارند. ما در هر گروه دیگری نیز قرار می‌گرفتیم باز هم کار سختی داشتیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم در این رقابت‌ها عملکرد خوبی داشته باشیم. می‌دانیم که تیم بسکتبال آمریکا با بهترین نفرات خود وارد المپیک می‌شود و به طور قطع دیدار ما با آن‌ها بازی خوبی خواهد شد.  

کاپیتان تیم ملی بسکتبال ادامه داد: می‌دانیم که در چه مسابقاتی و با چه سطحی شرکت می‌کنیم. اگر بتوانیم اردوها و دیدارهای تدارکاتی با کیفیت برگزار کنیم، بدون شک عملکرد بهتری از خود بر جای می‌گذاریم. امیدوارم با حمایت فدراسیون و کمیته ملی المپیک شرایط بسیار خوبی داشته باشیم و برای رقابت‌های المپیک با تمام توان آماده شویم.  

قرعه‌کشی رقابت‌های بسکتبال المپیک توکیو برگزار و تیم ملی ایران با آمریکا و فرانسه هم‌گروه شد.  بازی‌های المپیک در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد. پیش از این قرار بود بازی‌های المپیک در مرداد سال ۹۹ برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

وی در مورد پنجره سوم دیدارهای انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱ نیز اظهار داشت: بسکتبال ایران از تیم‌هایی که با آن‌ها روبرو شدیم قوی‌تر است.  این دیدارها با دیدارهای پنجره دوم بسیار متفاوت است. در پنجره قبلی که مقابل سوریه شکست خوردیم، شرایط تمرینی و مسابقه نداشتیم چرا که شیوع کرونا اجازه نداد به آمادگی مطلوب برسیم.

نیکخواه بهرامی خاطرنشان کرد: اما حالا شرایط برای ما فرق کرده زیرا بازیکنان در لیگ به آمادگی نسبی دست پیدا کرده‌اند و شرایط بهتری نسبت به گذشته دارند.  

پنجره سوم دیدارهای انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱ از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند برگزار می‌شود و تیم ملی بسکتبال ایران در این پنجره با تیم‌های عربستان سعودی و قطر بازی خواهد کرد. تیم ملی بسکتبال در پنجره دوم کاپ آسیا برابر عربستان به پیروزی رسید و مقابل سوریه شکست خورد.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در خصوص کیفیت لیگ برتر در این فصل، گفت: نمی‌توانم بگویم که کیفیت لیگ امسال از سال‌های گذشته بالاتر بوده اما این رقابت‌ها از نظر کمیتی شرایط بهتری داشته است. ما مجبور بودیم در شرایط کرونا، لیگ را به این صورت برگزار کنیم. امیدوارم سال آینده کرونا از بین برود و لیگ در حالت عادی برگزار شود. لیگ امسال یک سری نواقص داشت اما امیدوارم با بهبود اوضاع، این مشکلات برطرف شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =