بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ شرکت تعاونی در آذربایجان‌غربی به ثبت رسیده است

ارومیه- ایرنا- رییس اتاق تعاون آذربایجان‌غربی گفت: ۶ هزار و ۷۵۹ شرکت تعاونی در استان به ثبت رسیده که از این تعداد، سه هزار و ۶۰۳ تعاونی غیرفعال است.

باقر خلیلی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: از کل شرکت‌های تعاونی به ثبت رسیده، یک هزار و ۸۴۸ تعاونی در سطح آذربایجان‌غربی فعال است.

وی اضافه کرد: متاسفانه یک هزار و ۳۰۸ تعاونی در آذربایجان‌غربی وضعیت مشخصی ندارند که در همین راستا کمیته تعاونی‌های مشکل دار جهت بررسی وضعیت آنان تشکیل شده است.

رییس اتاق تعاون آذربایجان‌غربی همچنین از اشتغال بیش از ۹۰ هزار و ۱۷ نفر در شرکت‌های تعاونی استان خبرداد.

وی با بیان اینکه آموزش پیله وران از بهمن ماه ۱۳۹۸ در دستور کار اتاق تعاون آذربایجان‌غربی قرار گرفته است، گفت: در همان ۲ ماه پایانی سال ۱۳۹۸ به بیش از ۹۶۷ نفر آموزش‌های لازم در این راستا داده شد.

خلیلی با اشاره به برگزاری ۲۱۷ دوره آموزشی برای پیله وران در سال جاری، بیان کرد: در همین راستا ۴۶ هزار و ۷۰۰ نف ساعت دوره آموزشی برای پنج هزار و ۸۴۸ نفر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های پلدشت، سلماس و چالدران بیشترین دوره آموزشی را برگزار کرده‌اند، ادامه داد: طی برنامه ریزی انجام شده، پیش بینی می‌شود که تا پایان سال جاری برای هفت هزار دوره آموزشی پیله وری برگزار شود.

رییس اتاق تعاون آذربایجان‌غربی شیوع ویروس کرونا را مانعی برای برگزاری برنامه‌های این اتاق طی سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: برای سال ۱۴۰۰ برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و برون مرزی در دستور کار قرار دارد؛ اگر شیوع ویروس کرونا تا حدی کاهش یابد، سه نمایشگاه داخلی و سه نمایشگاه خارجی در کشورهای جمهوری خودمختار نخجوان، عراق و جمهوری آذربایجان‌ برگزار خواهد شد.

اتاق تعاون آذربایجان‌غربی شامل ۹ اتحادیه و بیش از ۴۰۰ شرکت تعاونی می‌باشد که در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha