بهره‌برداری از ۵ طرح صنعتی با حضور رییس‌جمهوری در روز پنجشنبه

تهران- ایرنا- پنج طرح بزرگ صنعتی در پنجمین روز دهه مبارک فجر، فردا (پنجشنبه) در استان زنجان و با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، با افتتاح این پنج طرح که با سرمایه‌گذاری بیش از ۷۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده‌اند، برای یک‌هزار و ۷۰۰ نفر در شهرستان‌های ابهر، صایین قلعه، سلطانیه و زنجان، اشتغال‌زایی مستقیم انجام می‌شود.

در برنامه افتتاح هم‌زمان روز پنجشنبه، فاز دوم شرکت نورد فولادکاران افق با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۱۴۰ نفر، تولیدکننده انواع کلاف‌های پیچ سازی استرندر فلزی و استنلس استیل با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن بهره ‌برداری می‌رسد. محل ساخت این طرح شهرستان ابهر در استان زنجان است.

همچنین عملیات اجرایی فاز سوم این شرکت نیز امسال آغاز و با سرمایه‌گذاری افزون بر سه هزار میلیارد ریال و ارزی ۳۵ میلیون یورویی، وابستگی کشور به شمش‌های آلیاژی خاص را قطع و با تولید همه شمش های آلیاژی صنایع الکترود، شمش‌های استنلس استیل، پیچ مهره، فنر و بیدوایر، حداکثر تا پاییز سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

شرکت «سپهر پلاستیک پدیده» واقع در شهرستان زنجان با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۱۸۰ نفر در زمینه تولید انواع ظروف پت و پلاستیک، درب و بطری از جنس پلی اتیلن و پلی پروپیلن، دیگر طرحی است که در این مراسم افتتاح می‌شود.

شرکت «البرز ناب آرش» سومین طرح مورد بهره برداری توسط رئیس جمهوری در شهرستان ابهر است که در زمینه تولید شمش آهن مواد اولیه کارخانجات نورد، با ظرفیت یک میلیون تن در سال است و با سرمایه‌گذاری بیش از پنج هزار میلیارد ریال برای بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و پنج هزار نفر اشتغال‌زایی غیرمستقیم خواهد داشت.

شرکت «جهان نمو» تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن در فاز نخست و قابلیت افزایش تا یک‌میلیون تن در سال با سرمایه‌گذاری افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ۱۵۰ نفر در شهرستان سلطانیه اشتغال‌زایی مستقیم کرده است.

پنجمین طرح مورد بهره ‌برداری که با دستور ویدئو کنفرانسی روحانی در استان زنجان و شهرستان صایین قلعه افتتاح می‌شود، شرکت «اطلس جین» تولیدکننده انواع نخ، پارچه و پوشاک‌های جین و کتان خواهد بود که با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha