توئیت عجیب نهاد وابسته به وزارت خارجه آمریکا درباره الجولانی

تهران- ایرنا- حساب کاربری «پاداش برای عدالت» وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار عکسی از ابومحمد الجولانی رهبر گروه تروریستی تحریر الشام( النصره سابق) نوشت : گمان می‌کنی با تغییر لباس می‌توانی تروریست بودنت را مخفی کنی.

به گزارش امروز (چهارشنبه)  ایرنا این حساب کاربری در توئیتی نوشت: سلام الجولانی، خوش تیپ این لباس چیه.  لباست را عوض و فکر می کنی می توانی تروریست بودنت را بپوشانی.

این توئیت در ادامه با یادآوی تعیین جایزه نقدی برای ارایه اطلاعاتی از الجولانی، می افزاید : پاداش ۱۰ ملیون دلاری را فراموش نکن .. اطلاعات خود را در مورد الجولانی برای دریافت پاداش برای ما ارسال کنید. حداکثر ۱۰ میلیون دلار...

در آوریل ۲۰۱۳ الجولانی پس از اختلاف نظر علنی با داعش،  با القاعده و رهبر آن  «ایمن الظواهری»  بیعت کرد. در ژوئیه ۲۰۱۶ ، الجولانی در ویدیویی که در اینترنت منتشر شد ، القاعده و الظواهری را ستایش کرد و همچنین اعلام کرد که جبهه النصره نام خود را به جبهه فتح الشام تغییر داده است.

در ۲۸ ژانویه ۲۰۱۷، به دنبال درگیری‌های شدید با احرار الشام و دیگر گروه‌های شورشی، جبهه فتح الشام با چهار گروه دیگر ادغام شد و به هیئت تحریر الشام تبدیل شد.

در ماه مه ۲۰۱۳ ، وزارت خارجه ایالات متحده الجولانی را در لیست ممنوعیت تروریستی جهانی قرار داد. کمیته تحریم‌های گروه داعش و القاعده شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنین الجولانی را از ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۳ در لیست تروریستی قرار داد و او را تحریم کرد که این اقدام وی را در معرض مسدود شدن دارایی های بین المللی، ممنوعیت سفر و تحریم تسلیحاتی قرار داده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهار کرد که این وزارتخانه پاداشی ۱۰ میلیون دلاری را برای فردی که بتواند اطلاعاتی که منجر به شناسائی محمد جولانی شده و یا مکان وی را مشخص کند، تعیین کرده است. این اولین پاداشی است که برای یک رهبر از گروه تحریر الشام از طرف آمریکا تعیین شده است.

بیشتر اطلاعات موجود درباره جولانی توسط یک مقام نظامی- امنیتی ناشناخته عراقی منتشر شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =