استقبالی از بازگشایی استخرهای خراسان شمالی نشد

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: با گذشت یک هفته از صدور مجوز فعالیت استخرهای استان، استقبالی از بازگشایی آن نشد.

محمد بروحی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ابلاغیه وزارت ورزش و امور جوانان و ستاد ملی کرونا در ورزش استخر شهرستان های دارای وضعیت زرد کرونایی با حداکثر ظرفیت ۳۰ نفر و شهرستان های دارای وضعیت آبی کرونایی نیز با حداکثر ظرفیت ۵۰ نفر مجاز به فعالیت هستند که به گفته مدیران استخر بازگشایی با این وضعیت برای آنها توجیه اقتصادی ندارد.

وی با اشاره به اینکه هر شیفت از این استخرها در ۲ سانس اجازه فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: بعد هر ساعت فعالیت باید استخر گندزدایی و ضد عفونی شود و همچنین هر هفته باید هر یک از کارکنان استخر و شناگران تست کرونا دهند.

بروحی با بیان اینکه هم اکنون تنها استخر کارگران بجنورد فعالیت می کند، اظهار داشت: در این میان تنها استخر کارگران بجنورد برای فعالیت ورزشکاران زیر نظر هیات ورزشی شنای استان با حداقل ظرفیت و رعایت شیوه نامه های بهداشتی فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه استخرهای استان ماهانه بین ۱۵۰ میلیون ریال تا ۲۷۰ میلیون ریال اجاره می پردازند، تصریح کرد: با توجه به ابلاغیه وزرات ورزش و امور جوانان، اجاره بهای استخرهایی که زیر نظر اداره کل ورزش و امورجوانان استان است، بخشیده شده است.

بروحی با اشاره به لغو مجوز فعالیت ۱۰ باشگاه ورزشی استان، افزود: در سال جاری ۱۰ باشگاه بدنسازی، آمادگی جسمانی و ژیمناستیک بخش خصوصی بدلیل ناتوانی در پرداخت اجاره بها با مراجعه به این اداره کل مجوز فعالیت خود را لغو کردند.

براساس برآوردهای سه ماه پیش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، شیوع ویروس کرونا باعث کاهش ۱۲ میلیارد ریالی درآمد باشگاه‌های خصوصی این استان و متضرر شدن بسیاری از مربیان و باشگاه‌داران شده است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha