سفیر ایران استوارنامه خود را به رئیس جمهوری مونته نگرو تسلیم کرد

بلگراد-ایرنا- «رشید حسن پور» سفیر حمهوری اسلامی ایران در صربستان و آکرودیته در مونته نگرو روز سه شنبه  استوارنامه خود را به «میلوجوکانوویچ» رئیس جمهوری مونته نگرو تسلیم کرد.

به گزارش ایرنا، جوکانوویچ در گفت و گو با حسن پور ضمن ابلاغ سلام صمیمانه به همتای ایرانی و ابراز علاقه مندی مونته نگرو بعنوان یکی از وارثین روابط خوب ایران با یوگسلاوی سابق برای تداوم و توسعه همکاری ها بر لزوم فعال شدن بخش های مختلف روابط به ویژه روابط اقتصادی تاکید کرد.

رئیس جمهوری مونته نگرو همچنین بر همکاری های دو کشور در زمینه های حمل و نقل، انرژی، گردشگری و لزوم فعال شدن بیشتر روابط سیاسی با استفاده از رایزنی های سیاسی پودگوریتسا و تهران تاکید کرد.

وی اظهار کرد که مونته نگرو به رغم تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپا به عنوان یک هدف اولویت دار، سعی می کند از توسعه روابط و همکاری ها با سایر کشورها و حوزه ها غافل نباشد.

جوکانوویچ ضمن تاکید بر ضرورت بهره گیری از منطق گفت و گو و تعامل و دیپلماسی، اعلام کرد که مونته‌نگرو هم صدا با شرکای اروپایی از بازگشت به توافق هسته ای و اجرای آن حمایت می کند.

حسن پور نیز در این نشست ضمن ابلاغ سلام صمیمانه روحانی رئیس جمهور کشورمان و استقبال از دیدگاه های مثبت و سازنده رئیس جمهور مونته نگرو در راستای توسعه بیش از پیش روابط در عرصه های مختلف با تکیه بر مزیت های قابل توجه دو کشور، لزوم ساماندهی و قوام بخشی همکاری ها و تعاملات همه جانبه را مورد تاکید قرار داد.

سفیر کشورمان در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد و مصمم به توسعه و تحکیم روابط و مناسبات بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک با کلیه کشورهای علاقمند است.

حسن پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان و آکرودیته در مونته نگرو در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ استوارنامه خود را به «آلکساندر ووچیچ» رئیس جمهور صربستان تسلیم کرد، اما بخاطر وضعیت ناشی از بحران کرونا تسلیم استوار نامه وی به رئیس جمهور مونته نگرو با تاخیر صورت گرفت.

سفیر حسن پور ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ وارد بلگراد پایتخت صربستان شد.

حسن‌پور پیشتر سرپرست اداره کل شمال و شرق اروپا، کاردار دائمی ایران در جمهوری چک و نفر دوم سفارت کشورمان در چین و رئیس اداره شمال اروپا بود.

پیش از وی، «حسین ملاعبداللهی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان و آکردیته در مونته نگرو بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان