الحوثی : سالروز ولادت حضرت زهرا باید روز جهانی زن مؤمن نامگذاری شود

تهران – ایرنا- "عبدالملک بدرالدین الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن سه‌شنبه به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: شایسته است که این روز به نام روز جهانی زن مؤمن نامگذاری شود.

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی شبکه تلویزیونی المسیره، رهبر جنبش انصارالله ضمن تبریک میلادحضرت زهرا سلام الله علیها افزود: خطرناکترین چیزی که دشمنان اسلام به دنبال آن هستند، ضربه زدن به مبانی، اخلاق و ارزش‌هایش زن مؤمن و تلاش برای به فساد کشاندن وی است.

الحوثی به فسا کشاندن زن در جامعه مسلمانان را بزرگ‌ترین ابزار دشمنان برای به زانو درآوردن و کنترل آن جامعه دانسته است.

رهبر جنبش انصارالله تصریح کرد: ظهور زنان اسوه و نمونه مانند مریم دختر عمران (ع) و فاطمه دختر حضرت محمد (ص)، گواه روشنی بر جایگاه والای زنان نزد خداوند است.

وی راه صیانت از جامعه یمن و مسلمانان را مقابله با تلاش‌های خصمانه و شیطانی و حفظ جدی اصول  اسلام، تعالیم و اخلاق اسلامی دانست.

الحوثی خاطر نشان کرد: ثمره تعهد مردم یمن به اصول و مبانی اسلام در قدرت، استحکام و انسجام جامعه در مقابله موثر با دشمنان در همه زمینه‌های رویارویی متجلی شده است.

وی ادامه داد:بدون مبانی ایمانی و تعالیم الهی، جامعه یمن این میزان از خودگذشتگی، جانفشانی، پایداری و انسجام نداشت.

رهبر جنبش انصارالله تصریح کرد:تعهد یمنی‌ها به اصول ایمانی موجب ‌بهره‌مندی آنان از حمایت الهی شد چنان که آنان را  قادر ساخته است، بیش از ۶ سال در برابر شدیدترین تجاوز و محاصره ایستادگی کنند.

جنگ نابرابر ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و همراهی امارات به هفتمین سالگرد خود نزدیک می‌شود و در جریان این جنگ تاکنون هزاران یمنی کشته، میلیون نفر زخمی شدند و براساس گزارش سازمان ملل متحد فاجعه‌آمیزترین بحران انسانی در جهان را به نام خود ثبت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار جهان