شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۴۲۹ نفر رسید

یاسوج- ایرنا-  رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بعد از ۹ روز بدون فوتی در کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه با فوت یک بیمار کرونایی، شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹کرونا در این استان به ۴۲۹ نفر رسید.

پرویز یزدانپناه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:هم کنون ۱۱۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های  کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

وی افزود: از این تعداد ۳۴ بیمار کرونایی قطعی و ۱۱ بیمار نیز در بخش‌های ویژه در حال درمان هستند.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون ۲۴ هزار ۵۰۰ نفر از بیماران مبتلا شده بهبود یافته اند.
یزدانپناه  عنوان کرد: امروز از مجموع ۹۳۰ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج ۱۲ درصد مثبت بوده که بیشترین درصد و تعداد موارد مثبت در شهرستان‌های کهگیلویه، بویراحمد، بهمئی و دنا بوده است.


 وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری شده مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در حال افزایش است، ابراز داشت: بیشترین عامل شیوع کرونا در این استان را دورهمی ها، ساده انگاری و عادی انگاری برخی افراد دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در صورت تداوم این روند و بی توجهی مردم به زودی شاهد موج جدید شیوع بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =