۱۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84209006
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه روابط بین پارلمانی ایران و جمهوری آذربایجان بررسی شد

  باکو – ایرنا – در دیدار روز سه شنبه "سید عباس موسوی " سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و " صاحبه غفاراوا " رییس مجلس ملی جمهوری آذربایجان توسعه روابط بین پارلمانی دو کشور بررسی شد .

 به گزارش ایرنا به نقل از واحد مطبوعاتی مجلس ملی جمهوری آذربایجان ، غفاراوا طی سخنانی در این دیدار با اشاره به این که  جمهوری آذربایجان و ایران دو همسایه دوست هستند ، گفت : ارزشهای تاریخی ، فرهنگی و معنوی که ما را به یکدیگر می پیوندد ، شرایط خوبی برای توسعه روابط فیمابین فراهم کرده است .

  رییس مجلس ملی جمهوری آذربایجان افزود : گفتگوی سیاسی سطح بالا  میان جمهوری آذربایجان و ایران به روابط اقتصادی فیمابین  تاثیر مثبت داشته و حجم گردش تجاری دو کشور بیش از پیش افزایش می یابد و ظرفیت های موجود در این زمینه امکان می دهد تا به شاخص های بالاتری در حوزه های اقتصادی دست یابیم  .  

  غفاراوا با اشاره به نقش مجالس جمهوری آذربایجان و ایران در توسعه روابط دو کشور ، فعالیت گروههای دوستی بین پارلمانی را قابل تقدیر خواند .

  بنا به این گزارش ، موسوی نیز علاقه خاص جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط  با کشور دوست و برادر جمهوری  آذربایجان را مورد تاکید قرار داد و گفت : ایران در جنگ اخیردر قره باغ  از تمامیت ارضی  جمهوری آذربایجان حمایت کرده است.

  وی  در این ارتباط آزادسازی سرزمینهای جمهوری آذربایجان در قره باغ  را تبریگ گفت .

  به گفته سفیر جمهوری اسلامی ایران  روابط بین  مقامات دو کشور به  تعاملات فیمابین در حوزه  های اقتصادی ، فرهنگی و بشردوستانه تاثیر مثبت داشته و همکاری هایفیمابین وارد مرحله جدیدی شده است .

  در این دیدار در باره چشم انداز توسعه روابط بین پارلمانی و دیگر مسایل مورد علاقه متقابل تبادل نظر شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار جهان