استاندار همدان: سند ارتقای نقش زنان برای تقسیم عادلانه منابع تدوین شد

همدان- ایرنا- استاندار همدان با تاکید بر افزایش میزان مشارکت زنان در عرصه های مختلف، گفت: سند ارتقای نقش و جایگاه بانوان در راستای تقسیم عادلانه منابع در استان تهیه و تدوین شده است.

به گزارش ایرنا، "سیدسعید شاهرخی"  عصر سه‌شنبه در آیین تجلیل از بانوان توانمند و نخبه استان همدان، افزود: بخش قابل توجهی از جامعه را بانوان تشکیل می‎‌دهند و توجه ویژه به نقش آفرینی این قشر فعال همواره به عنوان یک برنامه محوری در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار داشته است.

وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه زنان و جوانان در جامعه ارتقا پیدا کند، گفت: سهم بانوان از مدیریت کشور باید افزایش یابد و انتخاب بانوان برای تصدی پست معاون فرمانداران  در همین راستا انجام شده است.

استاندار همدان با اشاره به سهم ۳۰ درصدی بانوان در عرصه مدیریتی استان، گفت: باید برای افزایش مشارکت و نقش آفرینی بیشتر  بانوان در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بیش از پیش تلاش کنیم.

شاهرخی با اشاره به نقش آفرینی ممتاز و ویژه بانوان در روند شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: خانم طاهره دباغ (مرضیه حدیدچی) به عنوان الگوی مبارزان قبل از انقلاب شناخته شده و به عنوان نماینده مردم همدان، در قالب یک چریک و سفیر نقش موثری در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

شاهرخی گفت: باید فرصت برابر و مناسب را برای بانوان در عرصه های مختلف ایجاد و از توان و ظرفیت ممتاز این قشر از جامعه در عرصه های مختلف به خوبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در جریان هشت سال دفاع مقدس زنان در پشت جبهه با معنویت زیادی از رزمندگان پشتیبانی کردند و همسر و فرزندان خود را با تمام وجود راهی جبهه می‌کردند.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه زنان در برخی از مشاغل بهتر از مردان عمل می‌کنند، افزود: در تحصیلات تکمیلی، حوزه تعلیم و تربیت، بهداشت، درمان و سلامت زنان نقش پررنگ‌تری نسبت به مردان دارند.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انسانی مهمترین سرمایه برای هر کشور است، اگر نیروی انسانی فکور و کارآمد نباشد امکان استفاده از سرمایه‌ها نیز وجود ندارد.

شاهرخی اظهار داشت: بسیاری از اساتید ما در عرصه های مختلف زنان هستند، زنان بسته به توانایی، تحصیلات و فرصت‌ها می‌توانند نقش‌های گوناگونی را در جامعه ایفا کنند.

استاندار همدان  افزود: جامعه زنان نیاز به نشاط دارد، نشاط باید با رعایت حدود شرعی در جامعه تزریق تا زمینه ساز امید و خودباوری بانوان شود.

در پایان این نشست و به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) از زنان فعال استان همدان در حوزه های مختلف و همچنین مادر شهیدان چنگیزیان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها