حضور زنان کهگیلویه و بویراحمد در عرصه مدیریتی ۲ برابر شده است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در۲ سال اخیر میزان حضور زنان این استان در عرصه مدیریتی دو برابر شده است.

 به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز سه شنبه در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار داشت: بستر سازی های لازم برای حضور زنان در جامعه باید فراهم شود هر چند که هنوز برای برخی آقایان قابل هضم نیست.

وی افزود: زن بودن نباید مانع رشد و ترقی این قشر شود و زنان قوم لر (زاگرس نشین) در حوزه های مختلف علمی، ادبی، ورزشی و غیره توانمندی های بسیاری دارند.

کلانتری تصریح کرد: تاکنون کارهای قابل توجهی از سوی مدیرکل بانوان و خانواده استانداری استان صورت گرفته ‌است و تلاش شده تمامی زنان استان به یک چشم دیده شوند.

وی بیان کرد: در نشست امروز سه زن به نمایندگی از استان ها صحبت های خود را مطرح کردند که یکی از آن ها معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد بود که این مهم گویای آن‌ است که با پیگیری و تلاش حق ستاندنی است و باید بخواهیم تا دیده شویم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: بدون تردید زنان کارآفرین استان و آن هایی که به جد پای کارند حمایت می شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز بیان کرد: ارتقای کمی و کیفی جایگاه زن در کانون توجه دولت یازدهم و دوازدهم قرار گرفت.

آذر صفایی نیا افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و خون پاک شهیدان زنان توانمند این استان در همه زمینه های سیاسی و اجتماعی در سطوح مختلف حضور دارند.

وی عنوان کرد: بخش عمده ای از این حضور مرهون تلاش های امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به استناد اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی ، منویات مقام معظم رهبری و تصمیم های راهبردی دولت تدبیر و امید با حفظ شان و منزلت خانواده بوده است.

صفایی نیا تاکید کرد: تصمیمات دولت تدبیر و امید در حوزه زنان در حد شعار نماند و ۲ دستاورد مهم در پی داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تدوین برنامه ملی سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان‌های کشور و تدوین شاخص های مربوط به عدالت جنسیتی این دو دستاورد مهم بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها