نخستین پرواز ایرباس ۳۲۰ در فرودگاه یاسوج به زمین نشست

ایرنا- یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تفاهم نامه‌ای که با سازمان هواپیمایی کشور منعقد شد یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ به ناوگان پروازی این استان افزوده شد و نخستین پرواز آن امروز سه شنبه در فرودگاه یاسوج به زمین نشست.

حسین کلانتری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هواپیمای ایر باس ۳۲۰ با ظرفیت جابجایی ۱۶۰ مسافر روز های سه شنبه هر هفته از تهران به یاسوج و بلعکس پرواز دارد.

وی افزود: با اضافه شدن این هواپیما به ناوگان هوایی کهگیلویه و بویراحمد تعداد پروازها و خطوط پروازی جدید نیز فراهم می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:توسعه فرودگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج و گچساران از اولویت‌های استان و مطالبه مهم مردم است که به برای تحقق خدمات و رفاه بیشتر در دستور کار قرار گرفته است.

کلانتری عنوان کرد: با استقبال بیشتر مردم از پروازهای این فرودگاه خطوط پروازی مشهد مقدس، اهواز و کیش هم ایجاد شود.

وی ابراز داشت: فرودگاه یاسوج به جدیدترین سامانه‌های ناوبری  تجهیز شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:با تغییر مکان ساختمان زندان مرکزی  یاسوج و افزایش طول باند پروازی فرودگاه یاسوج  زمینه  استفاده از هواپیماهای پهن پیکر در این فرودگاه فراهم می شود.

هواپیمای ایرباس ۳۲۰ از دسته هواپیماهای باریک پیکر مسافربری و تجاری ساخته شده از سوی شرکت ایرباس است که در سال ۲۰۱۰ معرفی شد.

هواپیمای ایرباس ۳۲۰ نخستین هواپیمای شناخته شده در جهان است که از سیستم کنترل پرواز با سیم بهره گرفته است.

 بعد از حادثه تلخ سقوط هواپیمای‌ای تی ار تهران یاسوج و از دست دادن ۶۶ مسافر و خدمه پرواز، پروازهای این فرودگاه دچار مشکل شده بود که با تجهیز این فرودگاه به سامانه‌های مدرن ناوبری و بکار گیری هواپیماهای ایمن خطوط پروازی استان به تهران دوباره فعال شده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارای ۲ فرودگاه در شهر های یاسوج و دوگنبدان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها