شایستگی‌های زنان باید توسط خود آنان به جامعه شناسانده شود

مشهد-ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: شایستگی‌های زنان باید توسط خود آنان به جامعه شناسانده و تبیین شود تا بتوانند جایگاه والای خود را به منصه ظهور برسانند.

محمدعلی نبی پور سه شنبه شب در نشست ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری به مناسبت گرامیداشت هفته زن با زنان نخبه و شایسته استانهای مختلف کشور در جمع زنان شایسته و نخبه استان افزود: شایستگی‌ها و توانمندی‌های زنان نباید به صورت نمایشی باشد بلکه این مهم باید از طریق شیوه‌های درست و اثرگذار به اثبات برسد.

وی اضافه کرد: جایگاه زن همواره در فرهنگ غنی ایران رفیع بوده است و زمانه‌ای نیست که نقش زنان در تعیین سرنوشت کشور نادیده گرفته شود، چنین تفکری به هیچ وجه منطقی نیست و باید در برخی مقاطع اختیاراتی به زنان شایسته داده و جایگاهی برای زنان نخبه تعریف شود.

او ادامه داد: نقش زنان در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی بی بدیل بوده است و در زمان حاضر نیز باید اثرگذاری آنان مانند دوره انقلاب به بخشهای مختلف در جامعه تعمیم داده شود و آموزه‌های نادرست درباره زنان در جامعه حذف گردد.

مدیر کل دفتر زنان و امور خانواده استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: هفته زن فرصتی است که نقش زنان در حوزه‌های مختلف قبل و بعد از انقلاب به خوبی تبیین شود، زنانی که دوشادوش مردان در عرصه ‌های مختلف حضور داشته‌اند.

طاهره طهماسبی افزود: زنان خراسان رضوی به ویژه مشهد مقدس در انقلاب اسلامی و قیام علیه ظلم و استکبار در کشور پیشتاز بوده و در وقایع مختلف قبل از انقلاب نقش اثرگذاری داشته‌اند که ثبت تاریخ شده است.

وی اضافه کرد: بعد از انقلاب اسلامی نیز رهبر کبیر جمهوری اسلامی ایران زنان را مورد تکریم قرار داد و فرمود که آنان می‌توانند با حفظ شعائر و شئونات اسلامی در همه عرصه‌ها حضور پررنگ و اثرگذاری داشته باشند.

مدیر کل دفتر زنان و امور خانواده استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: امروز زنان شایسته و نخبه خراسان رضوی در پستهای مدیریتی از رده معاون استاندار تا فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی جایگاه شایسته‌ و نقش اثرگذاری دارند.

به گزارش ایرنا، سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زنان خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند. هم اکنون نرخ بیکاری جامعه زنان در کشور به صورت میانگین ۱۶ درصد است در حالی که این رقم در خراسان رضوی در پاییز امسال۷.۲ درصد بود.

با توجه به مصوبه هیات دولت در سال ۱۳۹۶ مبنی بر اینکه سهم زنان از تصدی پستهای مدیریتی هر سال باید پنج درصد افزوده شود طبق این مصوبه باید سهم زنان از مدیریت هر استان در پایان سال ۱۴۰۰ باید به ۳۰ درصد برسد.

در این راستا هم اکنون زنان خراسان رضوی تصدی ۲۳ درصد پستهای مدیریتی را بر عهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha