۲۴ طرح مختلف در تکاب افتتاح و کلنگ‌زنی شد

مهاباد- ایرنا - هم‌زمان با سومین روز از گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی، ۱۵ طرح عمرانی، کشاورزی، خدماتی و برق‌رسانی به ارزش ۹۲ میلیارد ریال در تکاب افتتاح و عملیات اجرایی ۹ طرح مدرسه سازی نیز در این شهرستان آغاز شد.

فرماندار تکاب روز سه‌شنبه در آیین بهره برداری از این طرح‌ها به ایرنا گفت: سردخانه هزار تُنی که یکی از اصلی‌ترین نیازهای بخش کشاورزی این شهرستان به شمار می‌رود، با ۴۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری در شهرک صنعتی تکاب احداث شده و یکی از این طرح هاست.

امیر ستوده‌فر با بیان اینکه با بهره‌برداری از این سردخانه برای ۱۰ نفر زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است افزود: در فاز دوم این سردخانه ظرفیت آن تا ۲ هزار و ۸۰۰ تُن افزایش خواهدیافت و در فاز سوم آن نیز صنایع بسته بندی راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار تکاب ادامه‌ داد: همچنین به مناسبت دهه فجر پنج طرح کشاورزی شامل اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی ۶ روستا به مساحت ۲ هزار متر مربع با ۹ میلیارد ریال هزینه مورد بهره برداری قرارگرفت.

ستوده‌فر بیان‌کرد: به همین مناسبت هفت طرح برق رسانی و توسعه شبکه برق شهری و روستایی نیز در مناطق مختلف تکاب با ۴۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

وی اظهارداشت: بهره برداری از طرح آب رسانی به روستای "قزقاپان سنگ" از توابع بخش تخت سلیمان تکاب با یک میلیارد ریال هزینه و میزان بهره منده برای ۳۲۹ خانوار و طرح خدماتی و آموزشی  مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار کارگاهی با ظرفیت ارائه خدمات به ۵۰۰ نفر از کارگران و کارکنان معدن طلای آقدره تکاب نیز از دیگر طرح های افتتاحی در این شهرستان است.

همچنین در سومین روز از دهه فجر عملیات اجرایی احداث ۳۸ کلاس درس در قالب ۹ طرح مدرسه سازی در مناطق شهری و روستایی تکاب با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی آغاز شد.

آیین کلنگ‌زنی این تعداد واحد آموزشی به صورت همزمان در مدرسه امام خمینی (ره) برگزار شد که شامل ۲ واحد آموزشی ۱۰ و ۹ کلاسه شهری و هفت باب مدرسه در روستاهای تکاب است که از محل اعتبارات دولتی و مشارکت خیّران مدرسه ساز احداث خواهد شد.

همزمان با چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۹ طرح عمرانی، آموزشی، ‌تولیدی، خدماتی و کشاورزی با ۲۶۱ میلیارد ریال هزینه در تکاب به بهره‌برداری می‌رسد.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که ۸۱ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها