مشارکت زنان در حوزه‌های اجتماعی و سیاسی افزایش یابد

شیراز-ایرنا مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس، با اشاره به اینکه در حوزه اعطای پست‌های مدیریتی به زنان تلاش‌های مطلوبی صورت گرفته است، گفت: گرچه در فارس زنان با عنوان بخشدار، معاون فرماندار، مدیرکل، دهیار و عضو شوراها فعالیت می‌کنند اما حق آنان در مشارکت اجتماعی و سیاسی بیش از اینهاست.

سیده معصومه دستغیب ،سه شنبه در حاشیه نشست ویدیوکنفرانسی با رییس جمهوری و معاونت امور بانوان و خانواده این نهاد که به مناسبت روز زن برگزار شد، به ایرنا اظهار داشت: هم‌ اکنون در استان فارس ۲ بخشدار، چهار معاون فرماندار و چهار مدیرکل و ۳۷ عضو شوراهای اسلامی از بانوان هستند اما ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها بیش از اینهاست و امیدواریم با همت آنان و حمایت مدیران، شاهد حضور آن‌ها در عرصه‌های کلان مدیریتی باشیم. 

وی، با بیان اینکه بانوان فارس در ۲ حوزه ورزش و کارآفرینی بسیار فعال بوده‌اند و افتخارات شایان توجهی را از آن خود کرده‌اند، افزود: ۲۵ بانوی ورزشکار استان فارس، رتبه‌های جهانی را کسب کرده‌اند و بیش از ۲ هزار نفر از بانوان کارآفرین در این استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس ادامه داد: ۶۰۰ تعاونی مربوط به بانوان، تسهیلات متعددی به آنان ارائه می‌کند و در حوزه روستایی نیز ۲۰ تعاونی ویژه بانوان، پنج هزار نفر را زیر پوشش قرار داده است. 

وی، تدوین ۲ سند "وضعیت زنان و خانواده فارس" و "خانواده متعالی" را از دستاوردهای مهم دفتر امور بانوان برشمرد و گفت: طرح خانواده متعالی با حمایت نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به مرحله عمل رسیده و افزون بر این، ده‌ها طرح آموزشی و فرهنگی دیگر نیز با همکاری سازمان‌ها به نتیجه رسیده است.

دستغیب، همچنین به پیشنهاد دانشگاه شیراز برای ایجاد کارگروه پژوهشی در راستای معاصرسازی سیره حضرت زهرا (س) اشاره و بیان کرد: تشکیل این کارگروه به پیشنهاد رییس دانشگاه شیراز، ویژه دانشجویان و با همکاری استادان پیگیری خواهد شد.

بیستم جمای الثانی، سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تقویم رسمی کشور به عنوان روز زن و روز مادر نامگذاری شده است. امسال این روز مصادف با پانزدهم بهمن ماه ۹۹ است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها