۱۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۸
کد خبرنگار: 3110
کد خبر: 84208956
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس جمهوری از بانوی کارآفرین آبدانانی تقدیر کرد

ایلام - ایرنا - رییس جمهوری از بانوی کارآفرین شهرستان آبدانان که با راه اندازی کارگاه صنایع دستی برای ۵۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است، تقدیر کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در نشست بزرگداشت مقام زن و روز مادر در ارتباط ویدیو کنفرانسی با بانوی کارآفرین آبدانانی از تلاش ها و اهتمام وی در تولید صنایع دستی در استان قدردانی کرد.

وی یادآور شد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام باید از کسب و کارهای حوزه بانوان به ویژه بخش صنایع دستی بیشتر حمایت کند.

روحانی با بیان اینکه تلاش بانوان در حوزه صنایع دستی، علاوه بر فعال کردن حوزه صنایع، موجبات اشتغال سایر بانوان را فراهم کرده است.

رییس جمهوری همچنین خواستار اهتمام و همکاری بیشتر وزارت کشور و استانداران از زنان کارآفرین برتر استان ها شد و تاکید کرد: فعالیت زنان در حوزه صنایع دستی علاوه بر ایجاد نشاط و رونق اقتصادی، می تواند توسعه صادرات صنایع دستی را درپی داشته باشد.

پروانه درویشی کارآفرین روستای جابر انصار از بانوان کارآفرین و موفق شهرستان آبدانان توانسته با راه اندازی کارگاه های تولیدی و ایجاد صنایع دستی برای ۵۰ نفر بصورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کند.

این بانوی کار آفرین آبدانانی دلیل اصلی نحوه آغاز فعالیت خود را در حوزه صنایع دستی علاقه زیاد به این حوزه ذکر کرد و افزود: سال ها بود که در بخش تولید صنایع دستی فعالیت می کردم که تصمیم گرفتم مهارت خود را توسعه دهم و زنان روستایی دیگر را نیز با خود همراه کنم.

درویشی نیز در ارتباط ویدیو کنفرانسی، از رییس جمهور، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، استاندار ایلام و کلیه مسوولان استان و شهرستان به دلیل حمایت از وی تشکر و قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها