بازدید اعضای فراکسیون ورزش وزنان مجلس ازاردوی تیم ملی تیراندازی باکمان

تهران- ایرنا- اعضای فراکسیون‌های ورزش و زنان مجلس شورای اسلامی با حضور در اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان با ورزشکاران این رشته دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، غلامرضا شعبانی بهار، رییس فدراسیون تیراندازی با کمان در جریان دیدار اعضای فراکسیون‌های ورزش و زنان مجلس شورای اسلامی از اردوی کمان‌داران اظهار داشت: جزو معدود فدراسیون‌هایی هستیم که اعزام‌ها به صورت متوازن بین زنان و مردان بوده است و بدون استثنا زنان هم در اعزام‌ها حضور دارند.

وی در ادامه افزود: از ۱۵ شهریورماه اردوها با رعایت پروتکل‌ها در شهرهای مختلف در حال برگزاری است.

رییس فدراسیون تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: پنجشنبه یا شنبه برای اولین بار خوابگاهی که آرزوی ورزشکاران بوده است، افتتاح می‌شود تا دغدغه ورزشکاران برطرف شود و از مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و معاونان وی تشکر می‌کنم. کمیته در ۹ ماه اول سال صددرصد بودجه را پرداخت کرده و برای تجهیزات نیز قول کمک دادند.

تقی‌زاده، معاون پارلمانی و حقوقی وزارت ورزش و جوانان نیز اظهار داشت: امروز بخشی از ورزش کشور که برای المپیک و پارالمپیک آماده می‌شوند را دیدید. آنها با حق و حقوق ناچیز کارهای بزرگی انجام می‌دهند و این یکی از مفاخر ماست که اینها در زمان صلح پرچم ایران را به اهتزاز در می‌آورند.

زهرا نعمتی نیز به نمایندگی ورزشکاران در این دیدار خطاب به اعضای فراکسیون زنان مجلس گفت: خوشحالیم که زنان موفقی در کشور داریم که روشنگر راه ما هستند. در گذشته هم عزیزان زیادی از فراکسیون زنان از اردوها دیدند که برخی از وعده‌های آنها عملی شد و برخی نشد. امیدوارم تاثیر حضور شما را ببینیم و اتفافات خوبی بیافتد. ورزش زنان همواره مظلوم بوده است. در دنیا نیز  همینطور است و می‌بینیم که کمیته بین‌المللی المپیک  برای حضور زنان تبصره قرار می‌دهد.

وی در ادامه افزود: زنان ما با حجاب و شرایطی دارند علاوه بر تبلیغاتی که در جهان دارند باعث شادی زنان کشورمان می‌شود. اگر در رشته‌ای مثل تیر اندازی با کمان زنان برای حضور تشویق شوند، این می‌تواند یک نقطه امید باشد.

در پایان این بازدید فلاحی، نماینده ایلام گفت: من هم معتقدم ورزش ما مظلوم است. با مدال المپیک می‌توانیم انسجام ایجاد کنیم. اگر به دنبال راه میان‌بر هستیم که ایران را در جهان مطرح کنیم باید به ورزش توجه کنیم. بی هزینه‌ترین راه را برای معرفی ایران سرمایه گذاری روی ورزش است.

او افزود: ورزش مظلوم است و مظلومیت ورزش زنان مضاعف است. هر چه از دستمان بر بیاید در فراکسیون ورزش و فراکسیون زنان انجام می‌دهیم. قول می‌دهیم هر آنچه در چهار چوب قانون است برای ورزش انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار ورزش